kamcio100

Pokrycie całego mieszkania WiFi - 45m2

Recommended Posts

kamcio100

Cześć. Dzisiaj założyłem sobie światłowód w mieszkaniu. Chciałbym roprowadzić sygnał wifi po całym mieszkaniu tak aby był w miarę dobry zasięg w każdym pomieszczeniu. Chciałbym to zrobić możliwie jak najniższym nakładem , jednak pewnie będzie ciężko .. 

Mieszkanie.png.38a215caae47127ef5d052c8e78eb186.png

Tak mniej więcej wygląda cała sytuacja. Czyli w Pokojach 1 i 2 chciałbym jak najlepszy sygnał ponieważ tutaj będą podłączone Telewizory oraz komputery. Miejsce gdzie jest skrzynka ze światłowodem to ta szafa na korytarzu , jest ona zamykana. 

Pierwsza myśl to Transmitery sieciowe , ale nie wiem jak sie zachowają w mieszkaniu w bloku.. Tutaj koszt to by było jakieś 450 za 4 transmitery , plus w każdym pokoju musiałby być router. Więc pewnie to by był koszt jakiś 650zł za wszystko, więc trochę sporo. 

Ewentualnie 3 routery ze sobą podpiąć , tylko czy zda to role ? Bo dobrze by było puścić sieć 5Ghz aby nie było zakłóceń , jednak zasięg będzie wtedy mniejszy.. 

Nie wiem już czym to połączyć wszystko... Doradzicie coś ?

SLX

Myślę, że wystarczający będzie jeden AP w szafie z routerem (jeśli nie jest metalowa) skierowany w stronę pokoi, najlepiej 2,4GHz. Sprawdź komórką, np. aplikacją WiFi Analyzer, jaka jest zajętość kanałów. Jak cena jest drugoplanowa, a ważniejszy jak najlepszy sygnał, to osobny AP w każdym pokoju i przewodem podłączone do routera w szafie, a urządzenia stałe, jak TV, też bym podłączał kablem, jak oczywiście masz taką możliwość. Z transmiterami mam negatywne wspomnienia, ale to pewnie zależy od wielu czynników, jakość kabli, odległość, itp. Nie wiem tylko czemu policzyłeś ich cztery - trzy wystarczą.

kamcio100

Policzyłem 4 szt , ponieważ nie kupie ich oddzielnie, są sprzedawane tylko po 2 szt . 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się