mcyork

Jakie anteny do AC 8260

Recommended Posts

mcyork

Witam :)

Posiadam moduł "Intel® Dual Band Wireless-AC 8260" .Ponieważ poziom odbieranego sygnału jest bardzo niski postanowiłem zakupić anteny ( Komputer zakupiłem bez nich),przeczytałem w specyfikacji że mają mieć wtyczkę typu RP -SMA. Ponieważ jest to karta typu M.2 ( NGFF) nie wiem czy standardowe anteny na Allegro (z w/w wtyczką oraz obsługujące pasma 2.4 i 5 GHz) będą odpowiednie .Znalazłem na Alliexpress  czy Amazonie  opisane jako dedykowane do kart M.2 ,zastanawiam się czy one czymś się różnią .Ewentualnie proszę o przykładowy link do przedmiotu który by pasował .Dziękuję i pozdrawiam :)

SLX

Tak wygląda złącze RP-SMA. Anteny mają wtyki (zintegrowane w obudowie, albo na osobnym przewodzie), a urządzenia posiadają gniazda. Sprawdź, czy na pewno masz takie gniazdo wyprowadzone w swoim komputerze, bo małe moduły zazwyczaj mają inne, mniejsze złącza, ale możliwe też, że ktoś dołączył odpowiednią przejściówkę. Jak sprzedawca napisał, że antena ma wtyk RP-SMA i działa na 2,4 i 5GHz, to jest ok, jedynie dobierz sobie jej zysk i wygląd. Tekst, że dedykowane do M.2 to tylko chwyt marketingowy, antena nie jest w ogóle zależna od złącza w komputerze w którym zamontowana jest karta radiowa.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się