dragonnn1

Połączenie WIFI między dwoma mieszkaniami (1 i 3 piętro) prośba o pomoc w doborze urządzeń

Recommended Posts

dragonnn1

Witam Wszystkich jestem tu nowy i chciałbym prosić obecnych forumowiczów w doborze sprzętu do zestawienia połączenia między dwoma mieszkaniami. 

Dołączam grafikę żeby zobrazować problem.

Na czerwono zaznaczyłem okna z których mogę wyprowadzić sygnał. Jedno mieszkanie na 1 piętrze drugie na 3.

Póki co posiadam router netgear r7800 podłączony do internetu , access point cisco wap300n  i jeszcze jeden starszy router.

Rozważałem użycie Ubiquiti NanoStation LOCO M5, ale nie wiem czy te anteny muszą się widzieć?

ew. czy są inne urządzenia które zapewnią lepszą zarówno pod względem stabilności jak i transferów połączenie?

rzut.png

SLX

Urządzenia muszą się widzieć - fale radiowe rozchodzą się w linii prostej. Możesz wykorzystać fakt, że mała część z energii takiej fali odbije się od jakiejś przeszkody, albo że równie mała część przejdzie przez ścianę (pozostała część energii jest pochłaniana przez przeszkodę i zamieniana np. na energię cieplną), ale wynik końcowy jest bardzo różny i zależy od wielu czynników. W tym przypadku będzie bardzo trudno dotrzeć fali z jednego okna do drugiego. Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie osoby pośredniczącej tak, żeby z obu okien była do niej widoczność. Inaczej pozostaje tylko przetestować w praktyce co z tego będzie. A jak najbardziej Ci zależy na stabilności i prędkości to może dałoby się dogadać z administratorem budynku żeby poprowadzić przewód Ethernetowy przez korytarze, choć dla dwóch osób może to być mało opłacalne.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się