Adaxis

Światłowód w ziemi i położenie routera w domku

Recommended Posts

Adaxis

Na wsi, gdzie są słupy wszyscy ciągną internet napowietrznie do routera na strychu, bo tak najprościej, ale czy najlepiej?  U mnie na skraju miasta nie ma słupów i światłowód będzie szedł w ziemi -czy router dać na strych, czy tak jak doradza kumpel, na parter pod sufitem, aby pięterko tez ogarnął?  Router WiFi ma być Halny HL-4GQV i znajomy mówi,  żebym nie instalował go na strychu bo zasięg na parterze będzie ograniczony. Mam skrętki na strychu do LAN w kilku pokojach, więc nie wiem co robić, ale mam też pionowy tunel kablowy.  Nie chciałbym montować dodatkowych AP na parterze, ale strop piętra jest laną betonowa płytą ze styropianem,   jastrychem i podłogą. Piętro ma lekki strop - regips od dołu, wełna i od góry deski na strychu. Znajomy z routerem na strychu, na parterze ma problem z WiFi -jak to wygląda z waszego doświadczenia -strych czy parter dla jednego routera?

SLX

Każda ściana tłumi fale radiowe, jak będzie to u Ciebie akurat wyglądało, to można jedynie zgadywać. Jeśli masz pionowy tunel na kable, to ja bym się nawet nie zastanawiał, tyko na każde piętro dał osobnego AP. A jak koniecznie chcesz oszczędzić to po prostu sprawdź jak będzie, zawsze możesz dokupić dodatkowy sprzęt później.

Adaxis

Dzięki SLX, ale tak jak pisałem, chciałbym uniknąć wielu urządzeń :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się