akhardcore

Dwoch provider - jedna siec

Recommended Posts

akhardcore

Hej

Posiadam dwoch dostawcow internetu:
- cyfrowy polsat podlaczony do routera IDU-200
- interent radiowy podlaczony do Asus RT-AC65P

Chciałbym uzyskac nastepujaca funkcjonalnosc:
- jedno z urzadzen mialoby korzystac z interentu dostarczanego przez router IDU-200
- wszystkie pozostale urzadzenia mialyby korzystac z internetu dostarczanego przez router Asusa
- to jedno urzadzenie chcialbym zeby widzialo wszystkie inne urzadzenia (lacznie z routerem Asusa, bo tam mam dysk sieciowy)

Kolega polecil mi dodanie tras routingu na obu routerach, ale na IDU-200 przez interfejs webowy nie wydaje mi sie zeby to bylo mozliwe.

Prosze o porade jak moge osiagnac oczekiwana przeze mnie konfiguracje.

SLX

Tras routingu na routerach nie zmieniaj, zostaw domyślne. Skonfiguruj całą sieć pod router ASUSA,  razem z interfejsem LAN routera IDU-200, przez DHCP albo statycznie jak wolisz. A potem jedynie zmień trasę domyślną na tym jednym urządzeniu żeby wskazywał na adres IP IDU-200. W Windowsie trasy zmieniasz w menu "Stan sieci"/"Opcje karty sieciowej", potem "Właściwości" wybranej karty i tam w opcjach TCP/IPv4 (i v6 jak korzystasz) i przycisk "Zaawansowane". Tylko jak korzystasz z DHCP, to musi mieć mniejszą metrykę niż ta przydzielana przez serwer DHCP.

Inna opcja to zmiany trasy domyślnej na routerze ASUSA dla jednego urządzenia, ale typowe routery domowe nie oferują takiej opcji. Możesz poszukać czy masz tam coś w stylu "Route Rules".

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się