Raf

Jaka antena do rutera na strychu

Recommended Posts

Raf

Dobry wieczór

Mam 2 rutery Asus RT-AC68u jeden na strychu jako główny i w salonie na parterze jako nod , oba działają w trybie AiMesh po kablu .

Na dole mam ekstra zasięg a na górze gdzie są 3 pokoje a nad głową sufit i strych, taki sobie.

Czy polecacie jakies anteny które poradzą sobie z jednym stropem ? te oryginalne Asusa skierowałem trochę w dół w kierunku pokoi, widziałem że TPlink ma w ofercie dookólne 8 i 9 dbi które można tak samo pochylić tylkocczy to coś da ?

SLX

Przez jedną ścianę sygnał WiFi powinien sobie poradzić. Ale nie napisałeś, czy jest to 5GHz, czy 2,4GHz. Im wyższa częstotliwość tym, większe tłumienie przez ściany. Sprawdź najpierw jaki masz poziom sygnału w decybelach wtedy będziesz wiedział mniej więcej ile Ci brakuje żeby sygnał był dobry (lepszy niż -60/-70dBm). Jak nic Ci tego nie pokazuje, to skorzystaj z jakiegoś programu z działu Download. Ważne żeby na drodze do routera i w pobliżu nie było np. metalowych przedmiotów. Pytanie: dlaczego "skierowałem trochę w dół", a nie całkiem w dół? Możesz też pomyśleć o antenie kierunkowej, żeby nie marnować mocy na promieniowanie w kierunku gdzie nie ma żadnych urządzeń.

Raf

Przstawiłem ruter na strychu bardziej na środek i skierowałem anteny lekko w dół aby promieniowały na korytarz i 2 pokoje, sam ruter stoi na dużej plastikowej skrzynce, jest dobrze, w pokojach na telefonie sygnał 2.4 Ghz pokazuje prędkość negocjacji połączenia 108-141Mbps i 3 - 4 kreski mocy sygnału, połączenie jest stabilne Aimesh działa dobrze. Chciałbym jednak wzmocnić też sygnał 5Ghz ale antena jest wbudowana w postacji malutkiej płytki pcv. Szukałem anten 5Ghz ale są zazwyczaj tylko panelówki, one chyba nie nadają się do przestrzeni zamkniętej no i nie wiem czy to zdrowe..

Edytowano przez Raf

SLX

5GHz zazwyczaj stosuje się na zewnątrz, ze względu na większe tłumienie na przeszkodach. Jak antena nie ma złącza, to musiałbyś ją sobie sam przylutować.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się