ZBORCIU

Szukam taniego routera który w trybie WISP będzie miał dostepną opcję IPTV

Recommended Posts

ZBORCIU

Witam.
Mam taki problem.
Posiadam internet światłowodowy wraz z TV do którego mam wpięty router TPLINK. Żeby TV działała potrzebne jest ustawienie VLAN'ów jednego na internet a drugiego na TV. W routerze głównym to ustawiłem bez problemu. Internet leci po Wi-Fi i ustawiony jest na porcie LAN 1 i 2 a porty 3 i 4 ustawiłem w VLAN jako IPTV. Dekoder od TV jest wpięty w port 3 i wszystko śmiga bez problemu. Wi-Fi super działa, urządzenia sieciowe na porcie 1 i 2 śmigają aż miło. Dekoder wpięty w port 3 działa wzorowo. Ale mam jeszcze drugi telewizor do którego też dostałem dekoder ale dekoder jest tylko po lanie i to po lanie ustawionym w trybie IPTV. Nie ma opcji ciągnięcia przewodu więc chciałbym zakupić sobie tani router (bo dobry i drogi już mam) którym po sieci Wi-Fi ściągnę sobie internet z router głównego i wpuszczę go przez VLAN tego tańszego routera do dekodera. Tak sobie myślę że potrzebuję router z opcją IPTV ale ta opcja musi być dostępna w trybie WISP (czyli internet biorę po wifi a wypuszczam po przwwodzie a z tego co kojarzę to tylko ten tryb tak może). Niestety testowałem i Netis W1 i TP-LINK 844N. Oba mają i a dodatkowo TP=LINK ma opcję WISP tylko że jak przełączę router TP-LINK w tryb WISP to znika opcja IPTV (jest dostępna tylko z trybie routera). Natomiast netis niestety nie ma opcji WISP ale ma opcje mostu ale niestety i w tej opcji opcja IPTV znika (a jest jak ten router jest w trybie routera). Pomóżcie mi znaleźć jakiś router który będzie miał widoczną i dostępną opcję IPTV w trybie WISP.
Z góry dziękuję za rady i pomoc.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się