masaxer

Router ogranicza prędkość internetu.

Recommended Posts

masaxer

Witam.

Mam problem z routerem Asus RT-AC1200. Znacznie obcina mi prędkość internetu. Przy łączu 250/250 Mb wyciągam maksymalnie 80-90Mb niezależnie czy to po kablu czy WiFi. Podłączając komputer bezpośrednio do gniazdka prędkości są takie jakie deklaruje dostawca internetu. Próbowałem już przełączyć tryb z routera na AP ale to nic nie daje. Możliwe że router jest uszkodzony, bo siła sygnału wifi też nie powala. Wychodząc na balkon i widząc router przez okno siła sygnału w telefonie spada o połowę a jak się do niego odwrócę plecami to traci zasięg lub jest na minimalnym. Co może być nie tak? Poradzicie coś?

Pozdrawiam

Edytowano przez masaxer
literówki

SLX

Z tego co widzę w jego specyfikacji on ma porty Ethernetowe 100Mb/s - nie może szybciej przesyłać danych (90 Mb/s realnej prędkości jest normalne w tym przypadku). Najlepiej wymienić router na taki co ma porty 1Gb/s.

masaxer
Dnia 30.07.2020 o 13:09, SLX napisał:

Z tego co widzę w jego specyfikacji on ma porty Ethernetowe 100Mb/s - nie może szybciej przesyłać danych (90 Mb/s realnej prędkości jest normalne w tym przypadku). Najlepiej wymienić router na taki co ma porty 1Gb/s.

Tak wiem. Już mi ktoś otworzył oczy, ale dzięki za pomoc. Na stronie sklepu w którym kupowałem jest napisane, że ma porty gigabitowe co prawdą nie jest. Router będzie zwrócony. Pozdrawiam.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się