Cooperfield

Wifi dla wielu urządzeń - co kupić

Recommended Posts

Cooperfield

Witam,
Dopadł mnie problem doboru routera adsl. Obecny tp-link td-8901g nie wyrabia. Podłączam do niego po wifi zazwyczaj 4 telefony i 4 komputery + drukarka wifi. Do pewnego momentu działało, ostatnimi czasy max 4 urządzenia i dość. Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Co do zasięgu nie mam uwag, ściany z boazerii ze styropianem, stropy drewniane. Obecne łącze neostrada 10/1, może w tym roku doprowadzą światłowód FFTH (pakiety 100/10 do 800/80). W związku z tym proszę o pomoc:

1. Czy do obecnego sprzętu dokupić np. Ubiquiti UAP AC LITE (od biedy przeprowadzę jakoś kabel)
2. Czy wywalić obecny i kupić sensowny router adsl, który ewentualnie wykorzystam potem do światłowodu ( nie wiem co beskid media daje w zestawie)
3. Czy może wykorzystać obecny sprzęt jako modem i dołożyć dobry router do tego?

Wiem, że pytanie o dobór routera przekracza tak naprawdę sporo możliwości łącza ale wolę mieć spokój. Obecnie pracujemy w domu i niestety to wyrabia albo się zepsuł ze starości.
Zależy mi, abym mógł bez kabli podłączyć i stabilnie pracować ( w tym 2 kompy służbowe) w kilka osób na minimum 10 urządzeniach. Chyba wszystkie obsługują 5 GHz, część na pewno ac. Budżet - im mniej tym lepiej, jeśli warto to nawet 500 mogę przeznaczyć na ten cel.

Z góry dzięki za pomoc.
Tomek

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się