psocix

Tunel wifi na ok. 70-80m

Recommended Posts

psocix

Witam z tej strony Jarek, piszę z prośbą o podpowiedź dotyczącej tunelu wifi (bądź innego rozwiązania) między budynkami.

Sprawa wygląda w ten sposób, ze potrzebuje w miarę szybkiego, stabilnego w przystępnej cenie połączenia między budynkiem "A" a budynkiem "B" odległość ok. 70-80m
Myślałem, aby połączyć się za pomocą 2x Mikrotik Routerboard SXTsq 5 ac, ale czy to rozsądne i dobre rozwiązanie. Dużo poczytałem w necie, lecz dalej nie wiem jak to bedzie wyglądać w praktyce. Czy będę w stanie osiągnąć stabilne 300-400mbps po sieci? Czy pingi będą stałe?

Koleżanka w bloku posiada router z internetem nie wiem, jakiej marki ale 2zakresowy 2.4ghz i 5ghz (nie wiem czy ma AC) ja w domu mam m.in Huawei B525s (wygrzebałbym jeszcze jakieś inne stare modele 2.4ghz). Dodaje zdjęcia jak to wygląda z jednego okna i drugiego. Przy miejscu na antenę w na prawo są jej okna.

Jakie rozwiązania byłby praktyczne i w miarę tanie, aby uzyskać sieć między budynkami, aby przesył był między nimi 300/400mbps

A.JPG

AA.JPG

s.jpg

psocix

przesadziłem trochę z tym 400mbps, tak tylko walnąłem :P ale jakby było koło 300 byłoby idealnie, 200 też ok :P

niestety nie mogłem edytować postu

SLX

Gwarancji prędkości to Ci raczej nikt nie da, natomiast 2x SXT ustawione w bridge i przy braku zakłóceń od innych sieci WiFi, powinny być ok. Teraz i tak możesz kupować tylko przez Internet, więc będziesz mial czas minimum 14 dni na przetestowanie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się