Mariusz94

Dobór elementów do odbioru odległej sieci wi-fi

Recommended Posts

Mariusz94

Witam,

potrzebuje pomocy ponieważ posiadam usługę w UPC wykupioną na jednym mieszkaniu. W usłudze UPC można korzystać z innych hotspotów wi-fi (upc free wi-fi). I mam drugie mieszkanie niestety tu jest tylko światłowód od Orange a nie chce dwa razy płacić skoro mogę korzystać z UPC, przeszedłem z telefonem po okolicy i zauważyłem że około 200m od mojego balkonu (to jest 4 piętro)  jest jedna sieć UPC free. I teraz chciałbym ściągnąć ten zasięg do siebie do mieszkania. Nie koniecznie ten może być inny dlatego zakładam że potrzebuje silniejszej anteny tak do 1 km. 

Plan jest taki antena zewnętrzna + karta wi-fi. I to już trzeba by było wy testować jaką prędkość bym osiągną. Chciałbym żebyście pomogli mi dobrać odpowiednie nie drogie urządzenia które działały by dobrze i kosztowały przyzwoicie.

Kolejnym krokiem było by zrobienie z karty wi-fi bezprzewodowego sygnału żebym nie musiał podłączać tego do komputera. i teraz się zastanawiam w co iść czy w ruter z usb czy na maline przesłać sygnał i tam przenieść na ruter. a może już jest jakaś karta wi-fi która od razu oferuje rozsyłanie wifi. Nie znam się na bardzo na tym temacie więc pytam.

Pytanie też czy im silniejsza antena tym więcej Energi zużywa czy to nie ma znaczenia?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się