Piotrovsky

Router Tenda AC6 1200 - awaryjność

Recommended Posts

Piotrovsky

Czy ktoś z was  posiada Router Tenda? Mój router Tenda AC6 1200 jest strasznie awaryjny, ponieważ albo się rozłącza w nocy czy w dzień, nie da się z nim połączyć telefonem od czasu do czasu a przydzielanie IP trwa wieki. Często muszę go resetować aby znów zadziałał, ogólnie ten router nie potrafi działać nie przerwanie przez np. 3 dni i muszę pracować na TP-LINKU TL-WR841N i jest to bardzo uciążliwe... Co ciekawe router wymieniłem u sprzedawcy na nowy po miesiącu czekania oczywiście... Pierwszy router który dostałem od sprzedawcy był jeszcze bardziej awaryjny i niby był uszkodzony system szeroko pasmowy. Dzwoniłem do mojego usługodawcy internetowego kilka razy i tłumaczył mi, że to nie może być wina mojego starego modemu Arris CM820B tylko jak już to routera lub kabli. Kable zmieniałem, sprawdzałem, resetowałem router i modem wszystko według ich zaleceń aż w końcu po prostu wysłałem to na wymianę na nowy router. Okazało się, że nowy router jest o wiele lepszy i mogę na nim pracować około dobę ale irytuje mnie to, że czasami po prostu gdy wstaje i chcę sobie skorzystać z neta to wyświetla "połączono, brak internetu" lub "brak odpowiedzi zdalnego serwera" a jak resetuje router i przydziela IP to trwa to ponad godzinę...   Nie dawno przeszedłem się do usługodawcy zapytać więcej na ten temat powiedział mi i pokazał, że są połączeni z moim adresem ,wszystko powinno działać ale nie powinno tak długo trwać łączenie się z moim adresem. Polecił mi pobrać Wifi Analyzer oraz sprawdzić to samemu tylko w problem w tym, że ja się na tym za bardzo nie znam. 

SLX

Musisz się podłączyć kablem do tego routera i pokazać jak wygląda np. strona "Status systemu" w "Ustawieniach systemu" po tym jak Ci się rozłączy. Masz tam jeszcze taką opcję "Dziennik systemu". Wyeksportuj go tutaj albo zrób screenshota. Sprawdź czy po rozłączeniu, Internetu brak też przy połączeniu kablowym do komputera.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się