RAFMOCK 1

TP-LINK wn881nd

Recommended Posts

RAFMOCK 1

Witam. 

Posiadam płytę główną asus m4a785t-m windows XP. Kupiłem kartę sieciową TP-LINK wn881nd na PCI express x1 ściągnąłem do niej sterowniki, ale nie wiem jak je zainstalować. Wstawiam foto. 

IMG_20190916_210305-800x600.jpg

IMG_20190916_210056-800x600.jpg

SLX

Jak w menadżerze urządzeń klikniesz właściwości tej karty, to powinna być opcja "Aktualizuj sterownik", czy jakoś tak. Wybierz ją, a potem wybierz opcję: "Wyszukaj w katalogu" i podaj katalog ze sterownikiem. Jak po wyszukaniu napisze, że nie znalazł odpowiedniego sterownika, to znaczy że to nie jest sterownik do tej karty.

RAFMOCK 1

To ja wiem, ale jest to sterownik do tej karty, tylko jak zrobię wyszukaj z odpowiedniej lokalizacji (3 pliki powyżej) to nie idzie zainstalować, a kupiłem kartę na PCI EXPRESS X1 TP-LINK wn881nd 

Realtek RTL8192 EE Wireless LAN 802. 11n PCI-E NIC

Może ktoś wie jak zainstalować? 

Edytowano przez RAFMOCK 1

SLX

Ale co to znaczy "nie idzie zainstalować"? Czy po wyszukaniu pokazuję listę znalezionych sterowników czy nie? Czy może w trakcie instalacji się zatrzymuje?

Sprawdź w pliku .inf jakie są podane VID i PID, albo wklej jego zawartość tutaj.

SLX

Chodzi o ten plik, który ma typ: "Informacje instalatora". Wklej tutaj zawartość. I sprecyzuj co znaczy "nie idzie zainstalować".

SLX

Jak zajrzysz do tego pliku notatnikiem, to zobaczysz tam identyfikatory sprzętu, który ten sterownik obsługuje np. PCI\VEN_10EC&DEV_8190&SUBSYS_819010EC. Identyfikatora swojej karty, który widzisz w Menadżerze urządzeń w tym pliku nie ma, to znaczy że ten sterownik nie obsługuje tej karty. Jak nie znajdziesz innego sterownika, to możesz spróbować dopisać identyfikator swojej karty do tej listy i sprawdzić wtedy czy się zainstaluje, choć są małe szanse, że to odpowiedni sterownik do tej karty i najpewniej zakończy się bluescreenem. Chodzi o dopisanie w sekcji [Realtek.NTx86] linijki:

%RTL8192e.DeviceDesc% = RTL8192e.ndi, PCI\VEN_10EC&DEV_818B

Albo spróbować zainstalować sterowniki do nowszego systemu np. Windows 7 32bit, czasami mogą działać, jeśli w ogóle instalator je zaakceptuje.

RAFMOCK 1

SLX zrobiłem tak jak napisałeś i teraz jest tak

Schowek 1.jpg

SLX

A jaki powód problemu pokazuje jak klikniesz prawym i wybierzesz "Właściwości"?

SLX

Więc sterownik jest nieodpowiedni. Spróbuj drugą metodą.

SLX

A ten Windows XP ma wszystkie aktualizacje, przede wszystkim Service Packa 3?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się