arkadius

Konfiguracja Routera i 3 AP TpLink jako jedno SSID

Recommended Posts

arkadius

Witam
Potrzebuję pomocy w dobrym skonfigurowaniu tego zestawu
Wszystko z TPlinka połączone skrętką:
Router 8970
AP 501 - 3 szt
PARTER - Router
I Piętro - 1 AP
II piętro - 2 AP
III piętro - 3 AP

Chodzi mi o to że teraz podłączyłem pierwszego AP i działa ok, z tym że mam ustawionego go pod inne SSID i muszę wybierać ręcznie wifi jak chodzę miedzy piętrami w budynku a chcę aby samo się przełączało jeśli jest na kolejnym piętrze lepszy zasięg z innego AP.

Czy jest taka możliwość ? a i żeby gość który wyszukuje moje wifi nie widział że zgłasza mu się kilka moich AP z różnych pięter a tylko jedna sieć ?

Z góry dzięki za pomoc

SLX

To zależy od sprzętu klienta, to on decyduje czy pokazać jedno wspólne SSID, czy każdy osobno i czy w ogóle się przełączyć jak sygnał będzie zbyt niski. Niektóre Access Pointy też mogą automatycznie się rozłączyć z kientem jak jego sygnal jest zbyt niski, wtedy klient będzie miał szansę wybrać silniejszy AP. Oprócz SSID, Access Pointy wysyłają też swój adres MAC, co pozwala je odróżnić. Chyba pozostaje Ci tylko zmniejszyć ich moc, tak aby klient faworyzował tego AP od którego ma najlepszy sygnał.

piotrek2555

Jasne ,że jest. Tylko musisz, ustawić takie samo SSID i hasło ( profil zabezpieczeń) na wszystkich, routerach. Najlepiej kup Mikrotika , nawet hap ac lite lub  rb941 i się pobaw, repeaterem, lub zepnij skrętką ETHERNET.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się