papajohn80

Kamera wifi

Recommended Posts

papajohn80

Witam, kupiłem sobie kamerę wifi ( jakiś chiński model unbranded ) i chciałem po prostu robić time lapsy wydruków 3d ale pojawił się problem. Nie mogę połączyć kamery z internetem, nie mam pojęcia jak to skonfigurować. Oprogramowanie jakiego używam do kamery to v380, komunikat jaki otrzymuję to "connect failed" , nie mam naprawdę pojęcia jak to ugryźć, nigdy nie musiałem rozwiązywać podobnych problemów. Załączam dwa screeny, może coś pomogą. Pierwszy jest z punktem dostępowym kamery, a drugi ro aplikacja którą chciałem używać do obrazu z kamery.  Odpowiem na pytania jak się jakieś pojawią i bardzo serdecznie z góry dziękuję za pomoc.                               

screen2.PNG.655cfb1013eb8f1298172e1208d96e28.PNGscreen1.PNG.60d751a48782816b010fa9a691cf1427.PNG

SLX

Ta sieć, która się tam pojawiła, pierwszy screenshot, możesz się do niej podłączyć? Jeśli tak, to po połączeniu, pokaż wynik polecenia wpisanego w konsoli:

ipconfig /all

Kosolę otwiera się wpisując w menu Start, w Uruchom polecenie:

cmd

Jeśli w ogóle masz Windowsa, bo jak masz tylko smartfona, to sprawdź w nim po połączeniu adres bramy. Na Androidzie pojawi się po kliknięciu na liście sieci na połączeniu, albo po przytrzymaniu.

papajohn80

Łączę się z tą siecią ale sieć nie łączy się  z internetem. Oto screen z wiersz poleceń o którym pisałeś

:screen3.PNG.eacaa7d2af57971e95892c9922e6968c.PNG

SLX

No to logiczne. Jak jesteś połączony z jakimś routerem, który był podłączony do Internetu i przełączysz się na kamerę, to kamera Internetu Ci nie udostępni, bo nie ma skąd.

Sprawdź czy ta kamera ma jakieś opcje konfiguracji. Jak jesteś do niej podłaczony to wejdź na stronę internetową:

http://192.168.1.1/

papajohn80

Jak loguję się na swoją normalną sieć to jasne, że mogę zalogować się na stronę routera ale tam to już w ogóle nie wiem gdzie szukać. Jak jeste zalogowany na tą sieć od kamery to nie mogę wejść na tę stronę. Sorry jestem trochę słaby jeżeli chodzi o ten temat. A czy nie ma możliwości żebym używał kamery na swoim normalnym łączu? 

Edytowano przez papajohn80

SLX

To zależy od kamery. Może nie mieć takiej opcji, tym bardziej jak to jest jakiś noname. A jak masz jedną kartę radiową, to możesz być tylko z jedną siecią połączony jednocześnie. Nie ma żadnych oznaczeń na tej kamerze, ma jakiś port USB albo Ethernetowy?

papajohn80

Tylko micro USB, którym podpiąłem kamerę do laptopa i przycisk Reset. Oprócz tego są dane do logowania i to wszystko. Myślałem że nie będzie problemu, używam chrome casta i xboxa też w tej samej sieci wifi no i drukarkę też wifi i za każdym razem wystarczyło tylko wcisnąć WPS na routerze a tu takie jaja.

Wydaje mi się że router widzi kamerę bo mam podłączonych 9 urządzeń z czego jedno to Unknown Vendor N/A ale nie ma tam opcji edycji oprócz Reserve IP. 

Edytowano przez papajohn80

SLX

Dane do logowania? Gdzieś je wpisywałeś?

papajohn80

W tej aplikacji żeby ręcznie kamerę dodać bo nie mogłem jej wyszukać w sieci LAN.

SLX

Sorry, ale czegoś nie rozumiem. Oprócz hasła chyba jeszcze jakieś dane są potrzebne do dodania tej kamery, nie wiem może adres IP, skąd te dane miałeś?

To wyszukiwanie automatyczne robiłeś po podłączeniu się do sieci WiFi kamery?

papajohn80

tak, wpisałem numer ale nie wygląda jak IP, poniżej miałem nazwę użytkowika oraz hasło. Program nie wyszukał automatycznie kamerki, dodałem ją ręcznie

Może ten screen coś więcej ci powie. 

screen4.PNG

Teraz zrobiłem ały eksperyment, usunąłem kamerkę z aplikacji i zalogowałem się do sieci tej pod którą jest kamera. Włączyłem wyszukaj i znalazło ją ale nie mogę zrobić nic więcej

Dla mnie to teraz im głębiej w las tym więcej drzew

SLX

Może spróbuj zresetować wszystko i wtedy jeszcze raz wyszukać. Jak aplikacja ją znajduje, to po dodaniu powinien być do niej dostęp i przynajmniej widzieć jej podgląd. Jak w tym programie nie żadnej konfiguracji kamery, to raczej można tylko mieć bezpośredni podgląd przez WiFi. A jak nie, to chyba trzeba będzie skontaktować się ze sprzedawcą. A ta aplikacja v380, to od producenta jest z płyty CD, czy tak losowo ją znalazłeś?

papajohn80
Cytat

Losowo, zaraz spróbuję 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się