brokeno

Konfiguracja routerów- podział wifi na wiele urządzeń!

Recommended Posts

brokeno

Witam! Mam pytanie, mianowicie posiadam internet multimedii gdzie w ofercie mam ograniczenie do jednego urządzenia (czyli jak połączę się z jednym urządzeniem to na drugim nie działa internet). Ja chciałbym uzyskać możliwość do używania wifi na wielu rządzeniach czyli laptop telefon konsola i w ogóle, co do reszty  to modem dsl od multimedii jest podłączony do routera airlive 5460ap, da sie to jakoś skonfigurować w ustawieniach? na jaki tryb przełączyć bawiłem się w opcjach ale nie bardzo znam się na rzeczy. Posiadam również drugi router gdyby był potrzebny edimax ew-7206apg. To ograniczenie jest od multimedii co do obejścia wydaje mi się że jest sposób ponieważ jak połączę internet z laptopem  to pożniej mogę udostępnić z laptopa na drugie urządzenie np. telefon. Tylko ta opcja jest niewygodna.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :)

SLX

Router ustaw w tryb Gateway. Modem trzeba wpiąć w port LAN2. W konfiguracji LAN musisz wpisać adres routera z innej podsieci niż ma Twój operator, np. 192.168.30.1. I uruchom serwer DHCP. W razie problemów musiałbyś pokazać tutaj jakieś screenshoty ze strony statusowej routera.

brokeno

A mógłbym tak bardziej łopatologicznie prosić? Pewnie skumać bym skumał ale troszkę by mi to zeszło :)

SLX

Tu masz instrukcję do Airlive 5460AP. Na stronie 11 jest opisane jak ustwić tryb Gateway.

brokeno

Ustawiłem air live w tryb gateway, do niego podłaczylem modem pod lan2 do lan1 podlaczylem edimax. No i nie wiem co dalej jak ustawić adresy wan i lan? Nie wiem jak sprawdzić czy automatycznie przypisuje ip czy nie? I jeszcze pytanie jak skonfigurowc edimax? Na dole przesyłam screeny z air live.

Tam na screenach jest static ip, ale ja zmieniałem na dhcp

EF88B3BF-BB62-4BDA-ACDC-32718A5A32CB.png

E4BF8093-CBAD-4911-91DF-F8989250992F.png

E84B2665-1FB9-42B5-8BA8-3D2364DE39EB.png

ED1A265A-9315-45D7-AD56-5E2E12FFE71F.png

19058A57-1376-4E4E-8C6A-41C5BC268C03.png

41CF3D16-5DD6-4F49-B866-A1C920B089B3.png

Edytowano przez brokeno

SLX

Edimaxa na razie nie podłączaj. Na porcie WAN, tak jak pisałeś ustaw DHCP client (chyba, że Twój operator podał Ci inne ustawienia, ja nie wiem jaką masz mieć metodę łączenia, powinienieś mieć to zapisane w umowie). Port LAN możesz zostawić tak jak teraz na adresie 192.168.100.252 tylko włącz serwer DHCP. Potem sprawdź w polu "Internet Configuration / IP Address" czy jest coś innego niż 0.0.0.0.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się