Qwertyluk

Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Recommended Posts

Qwertyluk

Raportuj

#1 23 Lut 2019 13:17

Witam,
od dłuższego czasu próbuję się uporać z dziwnymi skokami pingu, które częto przeszkadzając mi w wolnych chwilach chociażby podczas gier online.
Wydaje mi się, iż problem pojawia się w losowych chwilach. Przeszukałem internet, jest milion postów, w których użytkownicy mają jak ja skoki pingów. Jest również milion sposób jak to rozwiązać, jednak ja osobiście nie znalazłem rozwiązania, które mi by pomogło. Dlatego też piszę do was osobiście.

Aby zobrazować mniej więcej mój problem wklejam poniżej dwa screeny (dodaje je w załączniku). Jeden jest efektem pingowania np. strony "wp.pl" komendą "ping wp.pl -t". Natomiast na drugim pinguje default gateway poprzez komendę "ping 192.168.100.1 -t".

Problem wyżej opisany powstaje na moim sprzęcie, czyli laptopie Lenovo z51-70 z Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160.
Wydaje mi się, iż problem leży w moim sprzęcie, ponieważ nikt inny poza mną nie ma podonych problemów korzystając z tej samej sieci wifi.

Nie orientuje się za bardzo w tym, czym to może być spowodowane, dlatego też nie wiem jakie możecie potrzebować jeszcze informacje, aby mi pomóc. Pytajcie, a postaram się odpowiedzieć jak tylko będę potrafił precyzyjnie w tym temacie. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc.

ping_gate.jpg

pingwp.jpg

SLX

Sprawdź najpierw w ustawieniach karty radiowej czy nie ma włączonego jakiegoś usypiania albo oszczędzania energii. Możesz pokazać screenshot z listą ustawień. Taka opcja może też być gdzieś w Biosie, to przejrzyj i jego ustawienia. Sprawdź też jakie masz pingi do bramy podczas ściągania jakiegoś większego pliku.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się