violinka

Nowy tablet rozłącza się z WIFI, cuda, serwis, POMOCY!

Recommended Posts

violinka

Hej. Mam neta od UPC 300/20, ich router Connect Box. Do domu przychodzi kabel “koncentryk” i jest bezpośrednio przykręcony do tego ich routera. Router stoi na wysokości ponad 1m, nie zasłonięty. Pomiar “szumów” wifi koło niego to 25-30 dBm. 5 metrów przedpokojem z otwartymi drzwiami i nieco za rogiem i szumy wifi już 60-70 dBm, a tablet Samsung Tab S3 już w grach Androidowych rwie połączenie, wszelkie testery już wskazują na żółto czy czerwono jakość sygnału. Obok tv na Andku (Netflix 4k, hdr) i Ps 4 dają radę bez rwania.

Na infolinii wyłączyłam iPv6, zostałem tylko na 4. Technik był, ponoć router kicha i najlepiej go ustawić w tryb modemu i dokupić jakiś router…dopiero wywaliłam 130zł za Fritza, bo ponoć działa cuda…Łączę tablet bezpośrednio z Fritzem jako jedyny, też kicha.

Nawet hard reset nie pomógł. Ustawianie kanałów, tylko sieć 2,4, czy tylko sieć 5, przyznawanie ip na sztywno, osobne sieci, nazwy, aktualizacja sieciówki w tablecie przez dialer i komendę *#2663#, podłączanie tabletu jako JEDYNEGO do repeatera Fritz, albo jako JEDYNEGO w całej sieci domowej do Connect boxa i dziesiątki innych testów…NIC. Rano działał ze 2 godziny, potem już nawet koło samego routera wyłączało całkiem wi-fi w tablecie i pojawiał się “!” koło ikonki wifi, ale z sieci nie wywalało, znaczy nie było rozłączenia. Na 5 ghz byłam jedynym użytkownikiem w bloku, dowolne kanały…WSZYSTKO inne w domu działa i na 2,4 i na 5. Nawet stary trup tablet Samsung SM-T230 działa bez problemu, więc to na 99,9% wina mojego TAB S3, a konkretnie jego modułu wi-fi.

Tablet wrócił z serwisu, wymieniona CAŁA płyta główna. Włączam go, zaczynam konfigurację konta Google, podłącza się przez WIFI do mojej sieci, już niemal kończy się konfigurację tabletu…BOOM, znowu rozłączyło z siecią  
Infolinia do Samsunga, serwisu w Piasecznie, mam znowu odesłać…

https://www.youtube.com/watch?v=Zv34RdMvtAA&feature=youtu.be

Edytowano przez violinka

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się