nokia24

Problemy sieciowe z tp linkami

Recommended Posts

nokia24

Witam
Od kilku tygodni mam problem z routerami tp-link tz. dioda świeci na pomarańczowo przez 5 minut dopiero po 5 min. wskakuje na niebieski kolor czyli jest internet.Myślałam że to problem z routerem więc kupiłam nowy TL-WR940N ma tydzień i ten zachowuje się dokładnie tak jak poprzednik też łączy mnie z netem po 5 minutach.Wcześniej była minuta.Strasznie to denerwujące gdyż jak złapie jakąś zwiechę to dopiero za 5 minut mnie połączy. Mam dynamiczne ip, dns od googla ale próbowałam open dns oraz od dostawcy.Próbowałam klonować mac adres (choć operator zapewnia że ich nie blokuje).Nie mam już pomysłów co jest przyczyną tak długiego oczekiwania na internet. Dodam że router w 5 sekund pobiera ip od dostawcy i w 3 wysyła mi na komputer widzę że jestem z routerem połączona ale strony się otworzą dopiero po 5 minutach jak dioda zrobi się niebieska.Jakieś sugestie co jest tego przyczyną? Dodam jeszcze że jak włączę kabel od internetu bezpośrednio w komputer to internet będzie od razu.Więc mój dostawca twierdzi że to nie ich wina.Wykluczyłam już klonowanie maca oraz dnsy i wine operatora.Jakieś sugestie?

wlodarek1

Może porozmawiaj o tym z infolinią tp-linka..... 

SLX

Sprawdź taką rzecz: w międzyczasie, gdy router dostanie adres IP i ta dioda zrobi się niebieska (czyli przez te 5 minut kiedy nie ma Internetu,  choć powinien być), wpisz polecenia:

ping 8.8.8.8
ping wp.pl

I wklej tu wynik.

W panelu administarcyjnym TP-Linka powinna też być jakaś strona statusowa. Zrób screenshota pokazującego stan interfejsu WAN, kiedy jest Internet i zanim się pojawi (przez te 5 minut przerwy). Pokaż też wpisy z menu "System Tools / System log" - od czasu włączenia routera do chwili gdy pojawi się Internet na komputerze.

Cytat

Dodam że router w 5 sekund pobiera ip od dostawcy i w 3 wysyła mi na komputer

Znaczy adres pobrany przez router od odstawcy jest inny niż ten który otrzymuje Twój komputer, czy taki sam?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się