ltxudorl

Zdalny dostęp do rutera

Recommended Posts

ltxudorl

Witam, mam problem ze zdalnym dostępem do rutera odkąd mam podłączony światłowód mam z tym problem, wcześniej wszystko działało(netia, zmienne ip usługa noip). Posiadam router tp-link Archer c1200. Wg dostawcy powinienem mieć stałe ip, zastanawiam się dlaczego w routerze jest ono inne jest z pul 172.16.xx.xx a sprawdzając w sieci jest ono już inne  193.200.xx.xx. Proszę podpowiedzcie mi jak ustawić ten router żeby mieć zdalny dostęp do niego

SLX

Spytaj dostawcy czy masz własne, na wyłączność, publiczne IP. 172.16.*.* jest prywatnym, niewidocznym w Internecie adresem. Jak to jest Twój adres zewnętrzny (od strony WAN) to znaczy, że jesteś za NATem i teoretycznie możesz mieć przekierowane wszystkie porty. Ale jak się łączysz na 193.200.*.* i nie masz dostępu, to znaczy, że nie są przekierowane. Jeśli nie masz adresu publicznego na własność, to nie można się z połączyć z zewnątrz do Twojego routera, ale możesz spytać dostawcy czy Ci przekieruje jakiś port (albo kilka jak potrzebujesz dostępu do więszej ilości serwisów) na Twój adres w sieci LAN.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się