Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WiruSSS

USG <-> USG VPN

Recommended Posts

WiruSSS

Witam

Potrzebuję zestawić VPN na USG. Do tej pory wypróbowałem już kilka opcji jak L2TP lub PPTP ale na ten moment żadna nie zadziałała jak bym potrzebował. Oba połączenia powodowały że ruch mógł być inicjowany tylko w jedną stronę od klienta do serwera, natomiast w drugą stronę już nie. Co więcej obie sieci musiały mieć inną adresację. Wygląda to tak:

USG Serwer: 192.168.1.1/24

USG Klient 1: 192.168.2.1/24

USG Klient 2: 192.168.3.1/24

po zestawieniu tego w ten sposób wszystkie urządzenia podpięte do USG klientów 1 i 2 mogą pingować wszystkie urządzenia podpięte do USG serwer, natomiast urządzenia USG Serwer nie mogły pingować żadnych urządzeń podłączonych do USG klient 1 i 2.

 

Nie przeszkadza mi w zupełności różna adresacja jednak chciałbym aby to było zestawione w taki sposób aby wybrane urządzenia podłączone pod dowolne USG miały swoją adresację np 192.168.4.1/24 i wszystkie mogły się nawzajem pingować tak jak ma to miejsce w normalnej sieci lokalnej. Jednocześnie każde z tych urządzeń korzystało z własnego dostępu do internetu a nie z internetu USG serwera (jak ma to miejsce np przy skonfigurowaniu VPN przez L2TP w kontrolerze).

Bardzo bym prosił o nakierowanie jakiego typu VPN'y powinienem ustawić na poszczególnych USG, zy do tego jest potrzebna konfiguracja jakiegoś routingu na poszczególnych USG i czy w ogóle da się tak zrobić czy to przez kontroler czy przez ssh.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach