Perzot

Ukryty adres routera - default gate przekierowuję do AirOS.

Recommended Posts

Perzot

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem z WiFi w domu, mianowicie telefon się łączy ale nie ma internetu.
Nie pomaga włączenie i wyłączenie WiFi przez przycisk na routerze ani wyłączenie i włączenie routera.
Chciałem coś z tym zrobić ale jak się okazało po wpisaniu bramy domyślnej przekierowuję mnie do ustawień anteny dostawcy
z AirOS. Dodam, że podstawowe ip tplinka ani tplinklogin.net również nie działają.
Jakieś pomysły co mogę zrobić?

Router - TL-WR941D 

Endrju1

Jeśli możesz przejść na stronę ustawień sprzętu dostawcy, to twój router działa najprawdopodobniej poprawnie. Możesz spróbować odłączyć swój router od routera dostawcy i sprawdzić czy wtedy możesz się na niego zalogować.

Perzot

Po odłączeniu anteny i ustawieniu adresu ip 192.168.0.10 oraz maski 255.255.255.0 mogę wejść na router ale niestety nie mam wtedy internetu.

Jakiś pomysł co może być nie tak z WiFi? Telefon ani TV się nie łączą, a telefon kuzyna normalnie może to zrobić i ma internet.

Endrju1

Ustaw adres routera (tego twojego) na taki jakie adresy przydziela antena dostawcy tj. jeśli jak internet działa twojemu komputerowi przydziela adres 192.168.1.x to przydziel taki sam zmieniając x na inną cyfrę (np przydziela ci 192.168.1.100, zaś brama to 192.168.1.1 to ustaw ip twojego routera na 192.168.1.200) wtedy będziesz mógł się zalogować cały czas.

Ale tak jak wspominałem wcześniej, jeśli możesz dojść do panelu logowania sprzętu dostawcy, zaś internet nie działa (ustawienia sieciowe z dhcp) to może być wina po stronie dostawcy. Nie zaszkodzi zadzwonić zapytać czy jakiejś awarii nie mają.

Perzot

Po przerwie wracam do tematu.
Mianowicie sytuacja dalej wygląda tak, że na router mogę wejść tylko po odłączeniu anteny i zmienieniu adresu IP wraz z maską.
Z WiFi mogę się podłączyć ale nie ma w nim internetu. Nie pomaga włączenie i wyłączenie go z przycisku na routerze ale dzieje się 
wtedy dziwna sytuacja. Kiedy wyłączę WiFi przez przycisk, odczekam chwilę i włączę je z powrotem to komputer traci internet.
Trzeba włączać i wyłączać cały router żeby wrócił. Dodam jeszcze, że lampka WAN nie świecie się w ogóle. 

Zaraz sprawdzę to co napisałeś z tymi żeby pozmieniać te adresy. Co do ostatniego zdania - mogę wejść na panel logowania sprzętu dostawcy kiedy mam internet. Dzwoniłem do nich 

i oni nie widzą żadnego problemu pomimo tłumaczeń, że jestem ich klientem od ponad 5 lat i nigdy nie było sytuacji, że po wpisaniu bramy domyślnej zamiast wejść na router

przekierowuję mnie do ich anteny, a żeby cokolwiek zmienić muszę bawić się w odłączanie anteny i zmianę adresu IP i maski - to jest chore.. I teraz jeszcze to WiFi, które nie działa.

Moim zdaniem to jest powiązane.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się