bejek12

Zasięg odbioru wifi

Recommended Posts

bejek12

Witam wszystkich. Jako że inne forum o podobnej tematyce jest na dzień dzisiejszy w zasadzie martwe, pomyślałem że tutaj znajdę osoby, które mógłbym poprosić o wyjaśnienie kilku kwestii. A więc mam dwa pytania:

- Czy na tą chwilę, nadal jednym z najlepszych sposobów na odbiór sygnału z dalekiej odległości jest sławny Ubiquiti bullet m2 + dobra antena? Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat.

- Jaki jest realny maksymalny zasięg, na którym mógłbym połączyć się z siecią wifi (przy pomocy na przykład takiego bullet'a) nadawaną przez zwykły domowy router? Proszę nie brać pod uwagę naturalnych przeszkód.

Niestety informacje do których docierałem nie są spójne, więc proszę o odpowiedź i ewentualne wyjaśnienia.

Endrju1

Poprawne połączenia na duże odległości powinno się robić z widocznością optyczną anten. Jako że chcesz łączyć się z domowym routerem (zakładam, że znajdującym się za ścianami) nie da się jednoznacznie określić zasięgu, wszystko zależy od przeszkód terenowych, odbić, samego routera i jego ustawienia.

Tak jak podejrzewasz, dużą kierunkową antenę (dobrej jakości panel) masz większe szanse na przyzwoite połączenie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się