wasabi

Przekierowanie portów ze zmiennym IP.

Recommended Posts

wasabi

Mam router zewnętrzny LTE SXT. Ponieważ nie działa na nim stałe IP z LTE plus (po prostu gdy się poda APN nie działa i tyle, na zmiennym śmiga bez problemu), a nie mogę z pewnych powodów użyć no-ip czy podobnych, napisałem skrypt który wysyła mi z routera co jakiś tam okres czasu IP zewnętrzne na stronę. 

Wszytko ok. tylko jak teraz zrobić przekierowanie na inne urządzenia w sieci wewnętrznej? Tak aby przekierowywało po wpisaniu innego portu, gdy dopiszę go do adresu IP (zmieniającego się co jakiś czas).  

SLX

Przekierowanie robisz poprzez Destination NAT. W menu IP / Firewall / NAT dodajesz regułę do łańcucha "dst-nat", wybierasz interfejs internetowy, protokół i port, a na zakładce Action wybierasz "dstnat" i wpisujesz na jakie IP i port ma nastąpić przekierowanie.

wasabi

No ok. ale jaki mam wprowadzić adres src. Adress ? Wystarczy zostawić puste czy jak? Wystarczy podać in. Interface? 

SLX

Wystarczy podać "In. Interface". Adresów nie wpisuj.

Tylko czy przypadkiem Plus w LTE nie blokuje portów, bo zazwyczaj w takich usługach są blokowane? Najlepiej ich o to spytaj.

wasabi

Na innych routerach działa. Problem mam tylko z MikroTikiem. 

Dziękuje za pomoc. 

Edytowano przez wasabi

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się