Manek94

Access Point na magazynie

Recommended Posts

Manek94

Witam

Potrzebuję umieścić na rampie magazynu punkt dostępu AP by magazynierzy mogli swobodnie korzystać z sygnału wifi podczas pracy kolektorem laserowym.

Na piętrzę budynku znajduje się router TP-Link jednak jego zasięg jest zdecydowanie za słaby do bezproblemowej pracy.

Antena będzie zamontowana na zewnątrz, na rampie magazynu. Chciałem zamontować Ubiquiti UniFi UAP WiFi jednak nie znalazłem modelu przystosowanego do warunków zewnętrznych.

Zależy mi na tym by zasięg był stały i bez zakłóceń.

Moje pytanie: jaką antenę polecacie do pracy na zewnątrz ? może jakiś inny lepszy sposób do rozwiązania tego problemu ?

Pozdrawiam

anteny24

Proponuję zastosować urządzenia z serii Ubiquiti AC MESH np. https://www.anteny24.pl/ubnt-unifi-uap-ac-mesh-pl/access-pointy-i-routery-bezprzewodowe

to są typowo outdoorowe urządzenia, które są konfigurowane analogicznie jak cała seria UniFi (unifi kontroller), a oprócz tego charakteryzują się dużym zasięgiem, stabilną pracą oraz skalowalnością instalacji.

A dodatkowo można przy ich pomocy budować sieci w oparciu o topologię kraty, czyli wystarczy tylko  zasilić urządzenia przy pomocy PoE, a następnie każdy z APeków komunikuje się między sobą drogą bezprzewodową, generując jednocześnie ten sam SSID.

Osobiście budowałem sieci w oparciu o Ubiquiti AC Mesh i powiem Wam, że instalacja mega bardzo sie odwdzięcza -> wieszasz, konfigurujesz i zapominasz o temacie.

B)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się