Karol71

Zakłócanie działania WIFI

Recommended Posts

Karol71

Witam,

Mam problem z działaniem sieci, posiadam Router TP-Link TD-W8970, który transmituje sygnał na podwórko i do dwóch mieszkań znajdujących się bardzo blisko (na działce są cztery mieszkania) Dostawcą internetu jest Netia.  Sieć działała bardzo dobrze do momentu wprowadzenia się nowych sąsiadów (na tym samym podwórku) nie posiadają oni przyłącza po kablu tylko udostępniają na mieszkanie internet z telefonu Samsung (modelu nie znam) w momencie odpalenia ich sieci natychmiast zakłóca działanie mojego internetu, zazwyczaj całkowicie, czasami tylko na parę minut innym razem na parę godzin do momentu całkowitego wyłączenia ich urządzenia, rozmowy z nimi w żaden sposób nie pomagają, płacę za internet z którego nie mogę korzystać a  często pracuję z domu i krew mnie już zalewa.... Znajduję się w mniejszym mieszkaniu a router jest w drugim większym na piętrze, też nie mam możliwości pociągnięcia przewodu, sygnał normalnie jest bardzo dobry, co ciekawe kanały się za bardzo nie pokrywają, zmiana kanału w routerze na inny też nie przynosi żadnego efektu. Po pierwsze czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem a po drugie czy w takim wypadku działanie internetu sąsiadów jest w ogóle legalne jeśli zakłóca całkowicie moje urządzenia. Zaznaczę, że mieszkam na swojej działce a sąsiedzi tylko podnajmują. Z innych uwag zauważyłem też, że gdy transmituje internet ze swojego telefonu też marki Samsung to nie zakłócam działania swojego routera, ewidentnie jest to wina tylko i wyłącznie urządzenia które posiadają sąsiedzi. 

Pozdrawiam

Janiaking

dobrze rozumiem? sąsiedzi mają swój telefon Samsunga i nie korzystają z twojej sieci Wi-Fi tylko z udostępnionej sieci z telefonu Samsung ( sieć 3G/LTE ) . Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem " zakłócania sieci " daj zrzut z programu inSSIDer jakie sieci masz w okolicy

SLX

Ja tylko dodam, że częstotliwości na których działa WiFi są ogólnie dostępne i każdy może z nich korzystać na równych prawach - i to nie tylko do transmisji Internetu. Jeśli nie jest to celowe zakłócanie, to jest całkowicie zgodne z prawem. To, że Internet zaczął źle działać po wprowadzeniu się sąsiadów może być tylko zbiegiem okoliczności. Skąd masz pewność, że to wina ich telefonu, kiedy go włączają i wyłączają, chyba tego nie widzisz?

Karol71

Już pobieram inSSIDer i dam znać. SLX widzę kiedy sąsiad włączają swoją sieć ponieważ dzieli nas tylko cienka ściana i w momencie w którym sąsiad zaczyna udostępniać internet z komórki natychmiast pojawia się on na mojej liście sieci wifi a mój internet się rozłącza lub zwalnia do takiej prędkości, że nie jestem w stanie załadować żadnej strony internetowej, obserwuję tę sytuację od paru miesięcy, cierpliwie szukałem innych rozwiązań ale już brakuje mi pomysłu, jestem pewien w 100%, że to wina ich telefonu. Janiaking tak sąsiedzi mają swój telefon Samsung z którego robią router wifi gdy chcą korzystać z internetu na komputerze i nie korzystają z mojej sieci, są w zasięgu ale nie posiadają hasła, zrobię zrzut, sieci jest parę ale problem pojawia się dokładnie w momencie gdy ich sieć pojawia się na mojej liście, widziałem to już setki razy. Powiedziałem sąsiadowi już trzy razy o zaistniałej sytuacji i jest świadomy, że ich urządzenie zakłóca moją sieć i nadal z niego korzysta nie próbując znaleźć żadnego rozwiązania ze swojej strony, jeżeli włącza swoją sieć ze świadomością, że zakłóca wtedy moją to jest to nadal nieświadome zakłócanie??

Karol71

Znalazłem tez taki paragraf: 

Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej, 

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Generalnie wolę załatwić sprawę polubownie żeby nie było, ale próbuję się upewnić czy sytuacja jest w ogóle legalna. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się