AdamPL

WAN-LAN połączenie routerów

Recommended Posts

AdamPL

Witam Was późnym wieczorem,

potrzebuję sprawdzonej fachowej porady. 

Jest sobie modem TOYA podłączony do WAN pierwszego routera. Taka konfiguracja działa bez zarzutu (DHCP, adres routera 192.168.0.1, bank IP 192.168.0.100 - 192.168.0.254). Potrzebowałem rozszerzyć zasięg Wifi, więc podłączyłem kabel od LAN1 do LAN1 drugiego routera. W drugim routerze jest wyłączone DHCP, adres 192.168.0.2.
 

Problem w tym,  że dzień w dzień trzeba wyłączyć i włączyć zasilanie na drugim routerze,  żeby się można było połączyć laptopem czy telefonem z Wifi. Nazwy Wifi są różne na obu routerach. 
Inna Opcja, która działa:  na drugim routerze włączone DHCP: nagle każde urządzenie się łączy bez problemu, ale na kilka godzin. Po tym czasie nagle telefon nie może się połączyć z Wifi. Laptop bez problemu się łączy. Lub na odwrót też tak było...

Co robię źle? Potrzebuję konkretne sprawdzone rozwiązanie ustawienia routera, bo próbowałem różne konfiguracje i za każdym razem po kilku godzinach trzeba wyłączyć i włączyć router, żeby się jakiś sprzęt połączył z Wifi.

Wiem, że to kwestia DHCP czy IP, ale jak to poprawić? Oba Routery to TPLINKi. Wyłączyć WDS po kablu? Please podpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLX

Takie połączenie - podłączenie Internetu do LANu, może nie działać. Jak Ci nie zależy na tej samej podsieci na obu routerach, to możesz ustawić inną, np. 192.168.1.1/24 i podłączyć się do WANu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się