Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z serwerami DNS

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi w tym wątku

#1 MarinS

MarinS

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 09 styczeń 2017 - 20:51

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z przeglądaniem internetu. Nigdy tak nie miałem dlatego wydaje mi się to dziwne, a w ustawieniach routera nic nie zmieniałem.

Otóż, gdy chcę wejść na jakąś stronę, to wyświetla mi się błąd "Ta witryna jest nieosiągalna" "Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera www.nazwastrony .pl" ITD.

Najlepsze jest to, że czasami za sekundę, dwie, strona ładuje się sama lub wystarczy ją po prostu odświeżyć. Nawet teraz jak wchodziłem na forum, to mi się to wyświetliło. Dodaję załącznik.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

Pozdrawiam!

Załączone pliki

Ten post był edytowany przez MarinS dnia: 09 styczeń 2017 - 20:53

• 0

#2 SLX

SLX

Obeznany epik

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 828 Postów:

Napisany 10 styczeń 2017 - 12:24

Sprawdź jakie masz ustawione adresy serwerów DNS na komputerze poleceniem "ipconfig /all". Jeśli jest to adres routera, sprawdź na routerze jakie są adresy serwerów DNS, gdzieś w zakładce "Status". Jeśli adres jest poprawny np. wskazuje na serwery Twojego dostawcy Internetu, to może być problem dostawcy. W takim wypadku zmień na inne, np. Google: 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4.

• 1

#3 MarinS

MarinS

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 10 styczeń 2017 - 13:53

Sprawdź jakie masz ustawione adresy serwerów DNS na komputerze poleceniem "ipconfig /all". Jeśli jest to adres routera, sprawdź na routerze jakie są adresy serwerów DNS, gdzieś w zakładce "Status". Jeśli adres jest poprawny np. wskazuje na serwery Twojego dostawcy Internetu, to może być problem dostawcy. W takim wypadku zmień na inne, np. Google: 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4.

Witam. Zrobiłem tak jak pan mówił. W poleceniu ipconfig miałem faktycznie ip routera. W ustawieniach routera miałem adres ip dostawcy. Po ustawieniu DNS na Google nie dość, że internet chodzi szybciej, to jeszcze problem zniknął. Jednak jestem osobą która dużo gra online. Czy DNS Google nie spowolni mi łącza w grach? Przykładowo zwiększy ping bądź utratę pakietów?

Dziękuję za pomoc !!!

• 0

#4 SLX

SLX

Obeznany epik

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 828 Postów:

Napisany 10 styczeń 2017 - 17:27

Nie. Ogólnie mówiąc serwer DNS odpowiada tylko za jednorazową zamianę nazwy domenowej, np. www.wififorum.pl na adres IP, który jest używany przy łączeniu się komputerów. Po pierwszym zapytaniu do serwera DNS, komputer już pamięta jaki adres ma dana domena i dalej używany jest już tylko zapamiętany adres IP. Nie wpływa to na pingi ani straty pakietów. Jeśli serwer dostawcy tak źle działał, to albo jest przeciążony, albo źle skonfigurowany, no ale to już wina operatora.

• 1

#5 MarinS

MarinS

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 10 styczeń 2017 - 20:22

Dziękuje za pomoc. Można zamknąć :)

• 0