Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

bogi66

Solidny i stabilny router do Neostrady do ok.500zł ?

5 postów w tym temacie

Witam wszystkich  :)

Jestem zmuszony wymienić mój dotychczasowy router Netgear DGN2200 (po wielu latzch padł) na coś nowego.

Zależy mi na stabilności i ogólnie solidnym sprzęcie. Budżet do ok. 500zł.

Moje łącze - Neostrada 20Mb ADSL+. Jak na razie....

Zależy mi na rozwiązaniu uniwersalnym - chciałbym żeby sprzęt mógł być użyteczny również w przypadku zmiany dostawcy internetu. Na przykład z możliwością podpięcia modemu LTE.

Myślałem np. o TP-Link Archer D7 http://www.oleole.pl/routery/tp-link-ac1750-archer-d7.bhtml ale różne opinie czytałem o sprzęcie tej firmy...

Może Fritz Box3272 http://www.ceneo.pl/29410515  ?

To tylko moje wstępne propozycje - ciekaw jestem Waszych propozycji...

0

Jeżeli myślisz o zmianie na LTE to nie ma co inwestować dużych pieniędzy. Moim zdaniem wystarcz ci W8970 od TP-linka a potem możesz wymienić na coś z modemem LTE - TP-link MR200 czy Huaweii B315 czy E5186 z agregacją pasm.

0

Jeżeli myślisz o zmianie na LTE to nie ma co inwestować dużych pieniędzy. Moim zdaniem wystarcz ci W8970 od TP-linka a potem możesz wymienić na coś z modemem LTE - TP-link MR200 czy Huaweii B315 czy E5186 z agregacją pasm.

Chmm...sęk w tym, że ja sam nie wiem czy przejdę na LTE... 

Na razie jestem związany umową na Neostradę, a Orange zapowiada światłowód.... Tak sobie wykombinowałem, że jak by co, fajnie byłoby mieć "furtkę" na LTE...

Rozumiem, że nie ma szans na zakup jakiejś "hybrydy" typu ADSL-LTE w tej cenie ?

Z drugiej strony, tak sobie myślę że pozostaje tez pytanie o sens tego typu zakupu....

Z tańszymi modelami TP-Link niestety mam niezbyt dobre doświadczenia, dlatego mogą być to modele droższe - liczy się solidność. 

0

Napisano (edytowany)

Skoro jest szansa na światłowód to nie masz co sobie zaprzątać głowy na LTE bo nikt ci nie zapewni stabilności ani prędkości tak jak jest na "świetle"

TP-Link Archer D7 bardzo dobrze zachowuje się na linia ADSL - solidny router a w przyszłości może działać jako router WAN-owy.

Edytowano przez jimasek
0

Skoro jest szansa na światłowód to nie masz co sobie zaprzątać głowy na LTE bo nikt ci nie zapewni stabilności ani prędkości tak jak jest na "świetle"

TP-Link Archer D7 bardzo dobrze zachowuje się na linia ADSL - solidny router a w przyszłości może działać jako router WAN-owy.

Bardzo dziękuję za rady.

Znalazłem jeszcze ASUSA DSL-AC52U http://www.komputronik.pl/product/324575/asus-dsl-ac52u.html

Może pracować jako ADSL/WAN a pod USB można podpiąć modem LTE.

Jego wadą jest jednak tylko jedno wejście USB.

Co myślisz o jego parametrach ? Który z nich wypada lepiej ? Niestety nie mam zbyt szerokiej wiedzy w tej dziedzinie....

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się