Terefere

AP lub Router do rozszerzenia sieci domowej.

Recommended Posts

Terefere

Witam.

Szukam urządzenia, które rozszerzy moją istniejącą sieć na drugi budynek za pomocą kabla ethernet. 

W tej chwili sieć wygląda następująco - Router w budynku nr 1 połączony kablem do AP Edimax EW-7206APG w budynku nr 2. Działa to średnio, to znaczy - Edimax często zrywa połączenia wifi (wszystkie urządzenia są połączone tylko siecią) z urządzeniami.

Chciałbym dodatkowo rozszerzyć sieć domową o urządzenie Steam Link, więc tak czy siak trzeba będzie wymienić na coś w standardzie AC.

Teraz podsumowanie tego co potrzebuje (wszystkie rzeczy bez wyjątku):

- pojedyncze urządzenie udostępniające wifi - kable odpadają, za dużo z nimi kombinacji.

- obsługa standardu 802.11ac - ma działać ze Steam Link

- odczepiane anteny - AP/Router niestety jest w kiepskim miejscu i konieczne jest wypuszczenie anteny ok metr dalej (wtedy sygnał obejmuje cały dom).

- obydwie sieci działające jednocześnie - aby byłą możliwość działania zarówno Steam Link, jak i innych PC jednocześnie w tej samej sieci wifi (lub dwóch różnych jeśli to wymagane przy 5ghz).

- przynajmniej jedno gniazdo RJ45 - żeby można było przypiąć kabel z domu nr 1

- musi obsługiwać przynajmniej 4-5 urządzeń jednocześnie poprzez wifi (na parterze mam biuro z kilkoma PC, na piętrze kolejny PC plus tablet telefony itp)

- budżet do 350zł.

Póki co mam kilku kandydatów

1. TP-Link Archer C2

2. TP-Link Archer C5

3. Edimax EW-7208APC - ten ponoć nie obsługuje dwóch 2.5ghz i 5ghz jednocześnie

Teraz pytanie - czy te TP-Linki są w stanie zdiałać jako AccesPoint w podobnym stylu do mojego aktualnego Edimaxa?

Edimax podany wyżej niby spełnia wszystkie założenia, tylko czy faktycznie nie działa na dwóch sieciach jednocześnie? I czy nie będę miał problemów tak jak z aktualnym modelem (częste zrywanie łącza).

Jeśli nie to czy ktoś ma jakieś propozycję co kupić?

anteny24

A może jakiś typowy extender w AC by Ci wystarczył ?

Jak masz już jeden router, który stworzył Ci jakąś podsieć (np.192.168.0.0/24) to następne urządzenia wystarczy że będzie pracowało jako zwykły AP i będzie tylko przerzucał ruch przewodowo i przez WiFi.

A druga sprawa ... może niekoniecznie trzeba wyciągać anteny gdzieś na zewnątrz, tylko może wystarczy zamienić na trochę większe/silniejsze ?

Są dostępne z zyskiem nawet do 11dBi...

Edytowano przez SLX
Usunięcie cytowania całego poprzedniego postu

Terefere

Kupiłem już TP-Linka C59. Kabel tylko do 100mb/s, ale wifi śmiga aż miło. Tryb AP banalnie prosty w konfiguracji, sygnał na paśmie 2.4Ghz bardzo stabilny, na 5Ghz niestety są duże skoki szybkościowe - przy zasięgu 4/5 szybkość waha się od 150 do 600mb/s. Do Steam Linka jako tako wystarcza (chyba, że spadnie poniżej tych 200mb/s), do pozostałych moich potrzeb też w zupełności wystarcza.

Anteny na oko mają 5-8dbi - sygnał jest zdatny mimo słabej lokalizacji routera.

Edytowano przez Terefere

Rafaeltag

Witam

Mam taki problem:

Zalozylem sobie siec domowa z dwóch komputerównowego laptopa i starego peceta. Siec zrobiona przez routera ze switchem, adsl i wi-fi.

Pytanie jest takie: Jak mozna zrobic w tej sieci domowej z laptopa administratora sieci, a na tym pececie 3 konta uzytkowników. Chodzi mi o to, zeby kazdy domownik musial sie logowac na swoje konto.

I jeszcze pytanie: Jezeli laptop jako administrator sieci zostanie odlaczony od sieci, to czy komputer z kontami uzytkowników klientów bedzie mógl normalnie dzialac?

z góry bardzo dziekuje za pomoc

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się