Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

scob

Pomoc przy rozplanowaniu sieci wi-fi

1 post w tym temacie

Witam. 

Potrzebuję pomocy przy rozplanowaniu elementów mojej sieci. Posiadam funboxa orange z usługą voip i docelowo chciałbym zrobić coś takiego:

net --> funbox ---> ASUS RT-N12 jako repeater ---7m kabla ---> antena kierunkowa TP-Link TL-ANT2409A  ---> inne AP i kamery wi-fi

Napotykam następujące problemy:

1. repeater ASUS posiada wyjście na dwie anteny i będzie umieszczony w domu na strychu, ponieważ antena będzie na zewnątrz budynku. A więc - czy można tak zrobić żeby podłączyć się pod dwa wyjścia antenowe, złączyć je trójnikiem i puścić kablem antenowym do anteny TP-Link na dachu? Czy może jedną antenkę zachować żeby odbierała sygnał w domu? 

2. zrobiłem lekką wtopę i kupiłem taki przewód:

Or3ZHk9.jpg

antena Tp-linka ma żeńskie wejście rp-sma:

s-l1000.jpg

Pytanie czy jest potrzeba przerabiania końcówki czy jest może jakaś redukcja z TNC na RP-SMA męskie? Szukałem i jakoś ciężko mi znaleźć, nie mogę też rozkminić czy na przewodzie jest TNC męskie czy żeńskie.

Sygnał docelowo ma docierać do kamer wi-fi położonych w odległości max 150m oraz do jednego AP w odległości 50m.

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się