Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

mayllo

Linksys WPA54G nie może się połączyć z PC i skonfigurować

2 posty w tym temacie

Witam
Dostałem do skonfigurowania acces pointa Linksys WAP54G.
Chciałem się do niego podłączyć aby ustawić nazwę sieci oraz hasło.
Przy próbie podłączenia przez LAN do komputera , sprawdzałem na 3 każdy z innym systemem XP, 7 i 10 acces point ma ograniczenie łączności. Resetowałem go z 10 razy już pinem.
Ściągnąłem nawet oryginalny soft do konfiguracji tego AP i przez ten soft jakieś tam zmiany nanoszę (na pasku cały czas widzę ikonkę od LAN że nie ma prawidłowego połączenia) i gdy robię zapisz zmiany dochodzi do 100% i operation failed.
Kiedy sam AP jest włączony ale nie ma podłączonego kabla LAN to po wifi nie mogę się też z nim połączyć.
Kiedy podłączę AP pod jakiś router z internetem to wtedy ten AP rozsyła internet , pod nazwą sieci Linksys ale bez zabezpieczenia.
Czy ktoś z kolegów mógłby mi pomóc to skonfigurować abym mógł ustawić własną nazwę sieci i ustawić hasło do wifi ?
Pozdrawiam

0

Prawdopodobnie możesz go skonfigurować tylko przez podłączenie kablem. To, że Windows pokazuje "ograniczenie łączności" nie ma znaczenia (jego komunikaty są mało precyzyjne). Po resecie do ustawień domyślnych powinien być dostęp do strony administracyjnej pod adresem 192.168.1.245. Jak nie ma, to sprawdź czy w ogóle odpowiada na ping. Twój komputer oczywiście musi mieć adres z tej samej podsieci, np. 192.168.1.2 z maską 255.255.255.0. Jak będziesz miał dostęp do strony konfiguracyjnej, to tam będziesz mógł zmienić SSID i hasło.

W opcjach podajesz też adres swojej bramy do Internetu, albo jak masz serwer DHCP włączasz mu klienta DHCP. Jak w Twojej sieci jest inne urządzenie z tym adresem 192.168.1.245, to musisz zmienić adres tego urządzenia na inny, albo adres AP. Ten AP chyba nie ma własnego serwera DHCP, więc albo musisz mieć go na innym urządzeniu, albo ustawiać urządzeniom ręcznie dane do połączenia.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się