Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SkagGully

Karta USB WLAN nie działa

Recommended Posts

SkagGully

Witam,

Otrzymałem dzisiaj zamówioną przez internet kartę:

http://allegro.pl/aa1-karta-sieciowa-wifi-usb-nano-mini-n-150mbps-i5731804593.html

Podłączyłem ją, ale system jej nie zainstalował automatycznie, więc musiał pobrać sterowniki z sieci. Karta w menedżerze urządzeń jest wykrywana jako USB\VID_148F&PID_7601

Ściągałem z internetu wszystkie sterowniki jakie tylko znalazłem, również te które pomogły innym, którzy mieli problem z tą kartą - mi niestety nic nie pomaga.

Sytuacja wygląda tak:

Po zainstalowaniu sterowników karta jest widoczna przez system, w menedżerze urządzeń pisze że "To urządzenie działa poprawnie", ALE tylko gdy we właściwościach karty opcja Radio On/Off jest ustawiona na disabled (screen poniżej), bo gdy dam enabled karta zaczyna się bez przerwy rozłączać, odtwarza się przy tym ten specyficzny dźwięk jak przy odłączaniu dowolnego urządzenia od USB.

Mój system to Win7 64bit Professional SP1 PL i do takiej wersji ściągałem stery. Na aukcji pisze, że karta jest kompatybilna tylko z win7 32 - może tu jest problem? Podłączałem ją również do laptopa z win Vista, też karta nie została zainstalowana przez system, nie instalowałem sterowników - nie miałem czasu, sam korzystam z PC, ale to nie powinno mieć znaczenia. Nawiasem mówiąc myślałem to jest urządzenie typu Plug&Play, ale chyba nie.

Zainstalowałem również TP-LINK Wireless Configuration Utility, ale karta nie jest przez ten program wykrywana.

Co może być powodem tego ciągłego rozłączania się? Jakiś konflikt sprzętowy?

post-88429-0-73405300-1471635521_thumb.jpg

Janiaking

kupiłeś bubla po prostu  ;) sproboj proramami typu driver pack lub driver booster . Moze wyszukaja ci jakies sterowniki do tego . Jezeli nie, kup karte znanego producenta a nie typu " no name "