Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9mmpoezji

Rozdzielnia i większa moc

Recommended Posts

9mmpoezji

Witam! Na pewno pisze w złym dziale więc proszę przenieść jeśli się nie będzie tutaj podobało ponieważ zaczynam u Was od dziś nadawać więc nie mam rozeznania. Sprawa jest trochę skomplikowana więc kieruje się do Was mądre głowy. A więc tak, mam działkę na której odbiera mi świetnie lte z plusa w moim smartfonie. (S7) przed domkiem jest super za to w juz jest kiepsko. Prędkość internetu spada do prędkości która była sławna w 2000 roku. Mam plan - chce udostępnić internet z telefonu na domek ten lte.. ale chciałbym wzmocnić sygnał w domu! Pierwszy pomysł jest taki, w domu zamontować coś typu router który będzie odbierał internet z mojego telefonu bezprzewodowo i już na wstępie wzmacnial mi sygnał odbijając go do mojego telefonu i ewentualnie do laptopa. Do tego routera chętnie wmontuje antenę z wprowadzeniem na dach. Może to być konkretną antena. ( mogę wykorzystać antenę od cb radia?) Proszę o pomoc w kwestii rozpisania mi jak do tego podejść i po ludzku proszę bez fraz niezrozumiałych. Jak to nam wypali to na pewno będę aktywnie uczestniczyc w życiu forum :) proszę o jakieś dobre rozwiązania i ewentualnie koszty jakie mogą być przy tym potrzebne ale oczywiście banku nie rozbilem więc wiecie ;) pozdrawiam!

9mmpoezji

Nie spieszy się widzę z odpowiedzą lub pomocą...

jack78

Kup router np asus RT-N18U, do tego model na USB dajmy na to E3276 non hi-link, antenę dwupolaryzacyjną LTE np Sorensen (żadne CB - skąd ten pomysł?) Antena na 1800MHz lub 800MHz (nie wiem co łapiesz i co u Ciebie nadają)

Pomysł ze wzmocnieniem sygnału z telefonu to kiepski pomysł, chcesz telefon trzymać na polu??

9mmpoezji

Dzialki są bardzo blisko miasta i sygnał jest dobry tylko w domku jest lipa. Czyli normalnie proponujesz radiowe ciągnąć od kogoś?

jack78

Sorry, ale albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie wiesz nic o budowie sieci.

Sprawdź najpierw co robi przede wszystkim E3276 i do czego mogła by posłużyć antena LTE.

SLX

Plan z udostępnieniem Internetu z telefonu przez LTE nie jest dobry. Jaki pisał jack78 lepiej kupić router, który odbierze sygnał LTE zamiast telefonu komórkowego i z routera udostępnisz Internet dalej poprzez jego WiFi - komórce i laptopowi. Jak masz możliwość zamontowania anteny gdzieś wysoko to jeszcze lepiej, tylko musi to być antena na odpowiednią częstotliwość - CB ma chyba 27MHz, a LTE działa np. w 1800MHz więc zdecydowanie nie pasuje. Co do routerów, to jedne mają modem LTE wbudowany, a inne, jak ten ASUS, potrzebują osobnego modemu podłączanego pod ich port USB. Modem oczywiście najlepiej jak będzie miał odłączalne anteny, bo niektóre są na stałe. Niestety nie znam sprzętu, ale możesz na forum zapytać wprost, co ludzie polecają jako router WiFi 4G z odłaczalnymi antenami do LTE oraz anteny do LTE i jaki budżet możesz na to przeznaczyć.