Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

popu

Problem z routerem asus

Recommended Posts

popu

Witam mam problem z routerem asusa ponieważ gdy kabel z modemu mam podłączony do routera a z routera do komputera to nie mam internetu na komputerze i na smartfonie, na smartfonie gdy próbuje podłączyć się z wi-fi to na chwile pokazuje jak by się podłączyło zasięg na maksa ale po chwili się rozłącza i przy nazwie sieci jest komunikat "nie można połączyć z internetem, wyłączono"   . A gdy podłączyłem modem do komputera to okazało się że internet jest. z góry dziękuje i pozdrawiam :D  

SLX

Napisz pod który port podłączyłeś modem i komputer oraz pokaż screenshoty z konfiguracji routera.

popu

SLX

Z tego co widzę na zdjęciach z netu ten router powinien mieć jeden port WAN w kolorze niebieskim i 4x LAN w żółtym. Modem powinien być podłączony do niebieskiego, a komputer do któregokolwiek żółtego.

Adres z modemu dostajesz przez DHCP czy  masz stały? Bo na komputerze masz włączone DHCP, a w routerze jest "Static IP" na zakładce WAN w "Typ połączenia WAN". Jeśli adres z modemu dostajesz automatycznie to sprawdź też czy nie należy do tej samej podsieci co Twoja sieć lokalna czyli 192.168.1.*. Np. poleceniem "ipconfig" kiedy jesteś podłączony bezpośrednio do modemu. Jeśli tak, to musisz zmienić podsieć w zakładce LAN w "Adres IP", np. na 192.168.2.1.

popu

Coś tam próbowałem robić to co mi napisałeś lecz coś źle zrobiłem i nie mogłem się zalogować do tego panelu sterowania routerem i postanowiłem wcisnąć ten ukryty guzik stylu routera co mi pozwoliło zalogować się do panelu i postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne i nagle wszystko zadziałało. ;D Dziękuje bardzo za pomoc :D 

SLX

No to ok, że działa. Tak na przyszłość: jak zmieniłeś adres IP routera w zakładce LAN, to oczywiście do zalogowania się musisz użyć tego nowego adresu.

popu

Wiem używałem tylko nie chciało mi wbić na ten nowy i stary ;D