Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d0b

Sieć wifi w bardzo dużym domu - kilka pytań

Recommended Posts

d0b

Witam

Mam problem z siecią wifi w bardzo dużym starym domu (3 piętra + piwnica mieszkalna i strych też mieszkalny) Jest standardowy router od dostawcy wifi i działa ma parterze jak i troszkę na pierwszym piętrze, jednak właściciel chce dobry internet w całym domu, próbowałem zmienić anteny co pomogło ale w małym stopniu , próbowałem WDS, działa ale tylko do 2-go piętra później znów problem... w końcu postanowiłem wpiąć się do routera trzema Access Pointami, chcę je rozmieści co dwa piętra zaczynając od piwnicy, a więc kabel sieciowy do każdego AP od routera i powinno być OK. Teraz nie wiem tylko czy mogę użyć kilu AP w jednym domu ? tak żeby rozsyłały ten sam sygnał , czyli tą samą nazwę sieci, bo ktos mi doradził zamiast AP, trzy routery ale każdy by musiał mieć swoją nazwę sieci, co jest lipne bo kiedy klient by schodził z lapkiem na dół ze strychu i coś np ściągał, zapewne by zgubił połączenia kiedy lapek łączył by się z inną siecią, więc interesuje mnie rozwiązanie takie żeby w całym domy była jedna nazw sieci. Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Janiaking

Jedna nazwa sieci ( SSID ) nie rozwiązuje problemu przełączania/straty połączenia między AccessPointami a urzadzeniem odbierajacym  .  Takie urządzenia z tzw roamingiem są niestety drogie . 

no_name

W twoim przpyadku może pomóc rozmieszczenie transmiterów.