Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

d0b

Sieć wifi w bardzo dużym domu - kilka pytań

3 posty w tym temacie

Witam

Mam problem z siecią wifi w bardzo dużym starym domu (3 piętra + piwnica mieszkalna i strych też mieszkalny) Jest standardowy router od dostawcy wifi i działa ma parterze jak i troszkę na pierwszym piętrze, jednak właściciel chce dobry internet w całym domu, próbowałem zmienić anteny co pomogło ale w małym stopniu , próbowałem WDS, działa ale tylko do 2-go piętra później znów problem... w końcu postanowiłem wpiąć się do routera trzema Access Pointami, chcę je rozmieści co dwa piętra zaczynając od piwnicy, a więc kabel sieciowy do każdego AP od routera i powinno być OK. Teraz nie wiem tylko czy mogę użyć kilu AP w jednym domu ? tak żeby rozsyłały ten sam sygnał , czyli tą samą nazwę sieci, bo ktos mi doradził zamiast AP, trzy routery ale każdy by musiał mieć swoją nazwę sieci, co jest lipne bo kiedy klient by schodził z lapkiem na dół ze strychu i coś np ściągał, zapewne by zgubił połączenia kiedy lapek łączył by się z inną siecią, więc interesuje mnie rozwiązanie takie żeby w całym domy była jedna nazw sieci. Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

0

Jedna nazwa sieci ( SSID ) nie rozwiązuje problemu przełączania/straty połączenia między AccessPointami a urzadzeniem odbierajacym  .  Takie urządzenia z tzw roamingiem są niestety drogie . 

0

W twoim przpyadku może pomóc rozmieszczenie transmiterów.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się