Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

master_tilk

pytanie o EdgeRouter X

Recommended Posts

master_tilk

Witam szanownych kolegów, kupiłem sobie urządzenie jak w temacie i na wstępie się troszkę zakręciłem w konfiguracji

może opiszę co chce osiągnąć 

w obecnej konfiguracji w sieci korzystam z mikrtika,

a wygląda to u mnie tak 

ETH1=WAN 

ETH2= port przypisany do bridge razem z portem ETH1

na tym porcie ETH2 mam przypięty serwer w serwerze ustawione IP zew, z puli

reszta portów to lan które wyjście na świat mają przez ETH1

Flags: X - disabled, I - inactive, D - dynamic 
 #    INTERFACE                                                                         BRIDGE                                                                        PRIORITY  PATH-COST    HORIZON
 0    ether2-public                                                                     most1                                                                             0x80         10       none
 1    ether1-wan                                                                        most1                                                                             0x80         10       none
 2 I  ether4-public2                                                                    most1                                                                             0x80         10       none
[admin@] /interface bridge port>

jak to samo osiągnąc w UBNT RouterEdge X będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i pomoc:)

zaznacze że serwerek służy mi do testów aplikacji webowych mam na nim darmowy panel hostingowy i domeny testowe dlatego jest taka konfiguracja dla bind poczty itp.