Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wlodarek1

Luci na Tplink 850 RE

Recommended Posts

wlodarek1

Dziś na repeater tplink 850 re wgralem Luci

I nie wiem jak to zkonfigurowac by repeater z Luci ns pokładzie współpracował z głównym domowym routerem jakim jest livebox2 . Na zwykłym firmware repeater pracuje w trybie Uniwersal repeater . w ustawieniach Luci ja nie widzę takien opcji. Proszę o porady ; jak repeater tplink 850 re z Luci na pokładzie skojarzyć z livebox2 .

SLX

Rozumiem, że wgrałeś tam system operacyjny OpenWRT. Możesz to zrobić w ten sposób, że dodajesz dwa interfejsy WiFi, jeden pracujący jako Access Point, a drugi w trybie Client i zezwalając na połączenia między nimi.

wlodarek1

Dopisałem nowy interfejs WIFI  jako MASTER i wtedy znikł mi panel konfiguracyjny w oknie przeglądarki i znikł SSID repeatera .

Czy te interfejsy to dopisywać w ustawieniach NETWORK INTERFACES czy NETWORK WIFI ?

SLX

Interfejsy możesz stworzyć na obu podstronach. W Network/WiFi dodajesz sieci WiFi: Clienta i AP.

wlodarek1

Gdy tworzę nowy interfejs w zakładce Wi-Fi i zmieniał jego status z Client na Acces Point to całkowicie znika Ssid repeatera .

Dlaczego ?

SLX

Nie bardzo rozumiem co oznacza "znika Ssid repeatera". Chodzi o pole gdzie się wpisuje SSID Access Pointa? Może pokaż screenshota.

wlodarek1

Chodzi o to że po kliknięciu na ikonce sieci zarówno na Windows jak i Linux czy android przestaje widzieć Ssid repeatera choć chwilę wcześniej on był.

Dlaczego tak się dzieje?

SLX

Możesz pokazać logi z routera tuż po tym zniknięciu? I zawartość /etc/config/network i /etc/config/wireless.