Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luc3k

Nanobeam M5-300 traci komunikację po lanie

Recommended Posts

Luc3k

Od wczoraj obserwuję na swoim NB M5-300 kłopoty. Po uruchomieniu anteny nie ma z nią prawie żadnej komunikacji od strony sieci domowej do której jest podpięta. Szczegółowa sytuacja wygląda następująco: włączam antenę do zasilania, dioda na zasilaczu się świeci. Daję antenie chwilę czasu aż się podniesie i zaczynam ją pingować. Ping praktycznie nie dochodzi. Na 25 wysłanych pakietów dochodzą 3-4, potem znowu brak odpowiedzi i 2-4 pakiety wysłane i odebrane poprawnie, następnie antena znowu nie odpowiada, aby po chwili znowu odpowiedzieć 3-5 pingów.
Czy spotkaliście się z taką przypadłością?
Na razie odłączyłem zasilacz i będę szukał podobnego, aby wyeliminować problem z zasilaczem. Czy można na próbę podmienić zasilacz od UniFi lub Loco M5? Model zasilacza do UniFi ma inne oznaczenia, ale parametry na tabliczce znamionowej identyczne. Mam jeszcze Nanobeam M5-400, od którego mogę pożyczyć zasilacz.

Dodam, że przed tygodniem zaktualizowałem firmware z 5.5.9 do 5.5.10.

Inwigilator

podłącz laptopa bezpośrednio i sprawdź z jaką prędkością zepnie się LAN, jeśli okaże się że spina się na 10 Mb,  oznacza to że prawdopodobnie padł LAN. Zrób tez test biurkowy na krótkim odcinku kabla.