Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

brolypl

Wifi na odległośći ok 100m

Recommended Posts

brolypl

Witam

W załączniku jest obrazek poglądowy, w budynku 1 znajduje się router tp link td-w8910g do niego (chyba kablem sieciowym) podłączony jest PC, z routera odkręcona jest antenka i podłączona antena kierunkowa( ciężko mi powiedzieć jaki to model ale wygląda jak w załączniku 2), budenek 2 znajduje się jakieś ~80m dalej. Brak przeszkód między nimi, taka sama antenka łapie sygnał i trafia do PC. W budynku 2 chciałbym polepszyć zasięg Wifi(większość urządzeń łapie 1 kreskę i internet to padaka). Antenki mają już z 3-4 lata i chyba będą wymagały wymiany bo nawet na pc brakuje 2 kresek zasięgu a antenki widzą się. Myślałem nad opcją kupna drugiego routera z dwoma antenkami, postawić go w budynku 2 odkręcić jedną antenkę do niej podpiąć drugą antenę zewnętrzną( na budynku 2 są dwie obok siebie z tym że jedna nie jest używna) tylko nie wiem czy ten pomysł jest słuszny bo chyba potrzeba w budynku 1 nowszy router z funkcją WISP, AP czy Client, no i nie wiem czy router w budynku 2 jedną anteną by łapał sygnał a drugą rozsyłał po domu. Może kwestia wymiany anteny nadawczej na mocniejszą załatwiłoby sprawę ?

post-84219-0-02443700-1426947501_thumb.jpg

post-84219-0-20015500-1426947804_thumb.jpg