Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pejo100

Jak namierzyć złodzieja?

Recommended Posts

pejo100

Witam.

Wiem że były już podobne tematy, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Mam neostradę z modemem Sagemcom f@st3764. Od jakiegoś czasu w dołączonych urządzeniach widzę, że wpina mi się jakiś komputer. Nie pomaga zmiana rodzaju zabezpieczeń, a zmiana hasła na krótko. Dzwoniłem do Orange, to poradzili mi włączyć parowanie urządzeń, ale po paru dniach znowu się wpiął. Po usunięciu go ze sparowanych urządzeń znowu się pokazał, ale pod inną nazwą i za parę godzin znowu pod starą nazwą. Mam jego IP i mac adres. Czy mogę namierzyć kto to? Jak tak, to w jaki sposób?

Inwigilator

Włącz filtracje MAC i zmień klucz na bardziej złożony. Sprawdź czy masz możliwość pingowania  nieautoryzowanego IP.

pejo100

W ustawieniach mogę usunąć tylko sparowane urządzenie, ale wtedy pokazuje się pod inną nazwą. Bardziej złożony klucz pomaga, ale na parę dni. Jak sprawdzić, czy mam możliwość pingowania  nieautoryzowanego IP? 

Inwigilator

Uruchom, CMD, komenda ping 192.168.1. w pisz adres pod jakim go ,,widzisz". Używasz kluczy WPA ? 

pejo100
Używam zabezpieczeń WPA/WPA2

Po pingowaniu  wyskoczył taki komunikat:

C:\Documents and Settings\dom>ping 192.168.1.4

Badanie 192.168.1.4 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 192.168.1.4: bajtów=32 czas=204ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.4: bajtów=32 czas=25ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.4: bajtów=32 czas=54ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.4: bajtów=32 czas=77ms TTL=64

Statystyka badania ping dla 192.168.1.4:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 25 ms, Maksimum = 204 ms, Czas średni = 90 ms

C:\Documents and Settings\dom>

Inwigilator

ciężka sprawa, jesteś pewien że to nie twojej urządzenie ?

pejo100

Jestem pewien. Włączyłem wszystkie laptopy i telefony i w dołączonych urządzeniach pokazało wszystkie moje i jego też. Po zmianie hasła nie dawałem nikomu z rodziny nowego, a tamten się połączył.

SLX

Zadzwoń znowu do Orange i powiedz, że włączenie parowania nie pomogło. Niech Ci wymienią oprogramowanie albo modem na wolny od wady w postaci możliwości podłączenia się kogoś bez znajomości hasła. A propos, jak bardzo skomplikowane są Twoje hasła?

SLX

Najlepiej używać losowych znaków i w większej ilości, tak z 16 przynajmniej (chyba 63 jest maksymalnie dozwolone), również cyfry i duże litery i jeśli oprogramowanie pozwala to też znaków niealfanumerycznych, przykład silnego hasła: "O+5Rpg9yA}sV^Ygu" (oczywiście tego nie używaj, bo już nie jest tajne). Funkcja parowania urządzeń może być tu problemem (w zależności od firmwaru może ułatwiać odgadnięcie hasła), lepiej ją wyłączyć jeśli i tak jest nieskuteczna. Problem w tym, że w niektórych urządzeniach jej wyłączenie tak naprawdę jedynie blokuje ten rodzaj dostępu, ale ona działa w tle i nadal ułatwia nieautoryzowany dostęp.

rafal1435

Mieszkasz w bloku? Moze przeloz router tak zeby starczal Tobie zasieg a nie koniecznie innym, chyba jest regulacja mocy w tym czyms?

misioooo

Złamanie szyfrowania WPA raczej niewykonalne w jeden dzień...

Sprawdź jeszcze laptopa/komputer - może masz jakiegoś złośliwego keyloggera i stąd zawsze twoje hasło zna?

dix62

Konfiguracja sieć ukryta + http   logowanie do strony tego tak szybko nie złamie żaden hacker 

W tych czasach to już nic nie da się profesjonalnie zabezpieczyć

Filtracja MAC też niewiele daje bo jest możliwość podsłuchania sieci i MAC (station) jest widoczny i bez problemu można klonować MAC nawet na urządzeniach mobilnych np.Android

Co do namierzenia to też jest możliwość po MAC karty włamywacza, ale do akcji trzeba powiadomić fachowców od informatyki śledczej (Policja)

Jest możliwość namierzenia po EIRP ,MAC , HOST