Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomas801118

Ubiquiti Nanostation m2

Recommended Posts

tomas801118

Witam.Po osiadam Nanostation m2.Używam go jak zewnętrzną kartę sieciową.Jednak chciałbym aby pobierać internet przez zwykłą kartę Alfa 036nh,a Ubiquiti,żeby pełniło rolę rozpowrzechniania go w domu(taki hotspot).Chodzi o zrobienie z niego rutera aby w domu była sieć o innej nazwie-mojej wlasnej.Próbowałem w ustawieniach zmieniać opcje na ruter itd ale zawsze cos jest nie tak. Czy mógłby ktoś przedstawić ustawienia owego sprzętu aby działał  w ten sposób.Jeżeli to możliwe to prosze o zrzuty ekranu.

Wifiman

Nanostation jest urządzeniem zewnętrznym i strasznie kierunkowym nie nadaje się na router . Dokupić najtańszy router a Nanostation jako odbior

tomas801118

Z tego co mi wiadomo to Nanostation ma wbudowane 2 dookólne anteny mimo,więc raczej kierunkowe to ono nie jest.Ale,nie ważne posiadam również Ubiquiti Bullet M2 HP do której mam antene dookólną.Więc załóżmy ,że użyje tego sprzętu a ono ma konfigurację praktycznie identyczną jak Nano Station.Więc jakbyś mógł to przedstaw mi jak powinno być to poustawiane aby działało tak jak pisałem wyżej.Z góry dziękuje.

Wifiman

Nie Nanostation jest to antena. Kierunkowa :) . No więc nanostation jako klient i kablem do bulleta . Bulleta jako router/ap i włączone dhcp

tomas801118

A jeżeli net miała by pobierać jednak Alfa a Bullet miał by być jako ruter to wtedy normalnie bulleta sktętką do kompa i ustawić wystarczy tylko jako ruterAP i włączyć DHCP?A co z innymi opcjami to wystarczy?.

Napisałeś abym ustawił ruter/ap.U mnie w zakładce wirelees mam 3 opcje:stacja,punkt dostępowy i Ap-przekaźnik.W zakładce Network mam:mostek,ruter i SOHO ruter.Więc co mam ustawić?Gybyś miał możliwość wyslij kilka zrzutów z ustawieniami.

tomas801118

I co nikt nie wie dokładnie jak to ma być?Nikt nie pomoże?