Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fador88

Wpływ zakłóceń na pracę sieci Wifi. Potrzebny analizator, bądź jakaś alternatywa. Praca inżynierska.

Recommended Posts

fador88

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Opiszę trochę swój problem z jakim się do was zwracam o pomoc. Mam do napisania pracę inżynierską na temat "Wpływu zakłóceń na pracę sieci Wifi w paśmie 2,4 GHZ". Sam nie wiem jak najlepiej ugryźć ten temat. Ja to widzę tak, że przy różnej konfiguracji sprzętu, mocniejsze słabsze antenki, różne AP-ki itp. będą podłączone 2 komputery do nich które będą wymieniały między sobą dane i w tym czasie będę zakłócał ich transmisję urządzeniami które sieją w tej częstotliwości a które można spotkać w domu:kuchenka mikrofalowa, bluetooth,słuchawki bezprzewodowe itp.

Na początku chciałem badać sam czas opóźnienia pakietów po przez badanie pingu pomiędzy nimi. Tzn. wysyłać różne długości i wielkości pingów pomiędzy nimi. Jednak chciałbym pracę nieco rozszerzyć i pokazać te zakłócenia na jakimś analizatorze widma, jednak nie posiadam żadnego a ceny jak z kosmosu. Znalazłem rozwiązanie które idealnie spełniło by moje wymagania.  Airmagnet Spectrum Analyzer, który pokazuje te zakłócenia oraz jest w stanie wykryć co za urządzenie zakłóca tą sieć.

http://www.cyberbajt.pl/aktualnosci/71/

Problem w tym że kosztuje 15 tyś zł. Możecie mi powiedzieć czy jest możliwość żeby na jakiejś karcie odpalić ten analizator i pobrać gdzieś tą aplikację do testów? Chodzi mi o jakąś alternatywę żebym mógł domowymi sposobami zrobić taką analizę jak robi ta karta wraz z tym oprogramowaniem. Nie dysponuję żadnym oscyloskopem, więc bardziej zależało by mi na rozwiązaniu cyfrowym z poziomyu komputera. Jakiekolwiek sugestie w tym temacie mile widziane.

Janiaking

cena tego analizatora nie jest wysoka http://interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=Airview2 a efekty napewno będą lepsze od zwykłego programu. Fakt, że analizatory są drogie więc jak nie chcesz przepłacać to kup Ubiquiti. Napewno nie jest tak rozbudowany jak profesjonalne sprzęty ale do pracy powinien wystarczyć

fador88

Też już przeglądałem ten analizator. Możesz mi kolego powiedzieć czy miałeś go już kiedyś w ręku bądź ktokolwiek z forum? Czy będzie do niego dołączony jakiś program bo nic tam nie pisze. Jeśli tak to jak się on nazywa to sobie przeczytam co on ewentualnie analizuje jakie wykresy robi. Jest ktoś na forum kto prowadził już analizy zakłóceń sieci żebym mógł trochę wiedzy zaczerpnąć?

fador88

Możecie mi powiedzieć czy program AirView Spectrum Analyzer jest kompatybilny z jaką kolwiek inną kartą bezprzewodową czy tylko z tymi z dystrybucji AirView?