Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dankan92

OSBRIDGE 5SI Konfiguracja.

Recommended Posts

Dankan92

Witam serdecznie jak w temacie posiadam sieć bezprzewodową na 5Ghz. Zdarzyło się że dostałem za darmo sprawnego OSBRIDGE 5SI. Wiem że urządzenie stosuje się do stacji bazowych lecz moje pytanie brzmi czy mogę za pomocą tego urządzenia podłączyć się do mojej bazy jako antena odbiorcza. Walczę z tym od 2 dni i nie mogę dojść do skutku :( Proszę o pomoc! Sieć widzę i jestem z nią połączony nie dostaje adresu ip z anteny DHCP włączone. Proszę jeszcze raz o pomoc!

Janiaking

To urządzenie klienckie , nie nadaje się za bardzo na stacje bazową

ustaw w tryb Klienta i wyszkaj sieć usługodawcy i się podłącz, DHCP ma być wyłączone

Dankan92

Pierwsza sprawa taka iż usługodawca jestem ja jest to moja sieć posiadam około 200 klientów. Lecz osbridge stosowałem właśnie jako bazy klienckie do punktu odbiorczego w lini prostej mam jakiś 1km może nie cały mam ustawione antenę na klient infrastructure i włączone dhcp przypisany adres.antenie z serwera itp. antena się łączy lecz nie daje ip. Anteny u mnie w sieci pracują jako router. Chodzi oczywiście o anteny odbiorcze dla klientów. Tylko 5Ghz i wszystko od ubiquiti.

Janiaking
Anteny u mnie w sieci pracują jako router.

a to ciekawe... :)

w trybie Client urządzenie nie dostaje adresu tylko twój komputer który jest do niego podłączony . W trybie WISP radio jest WAN-em więc należy dać inna adresacje od strony LAN .

jeżeli w trybie Client komputer nie uzyskuje adresu to spróbuj na sztywno ustawić .

z jakim sygnałem masz uzyskane połączenie?

Dankan92

Sygnał jest 72db. Posiadam serwer na linux box - debian. Adres mam przydzielony dla tej anteny z serwera na antenie jest wpisany na sztywno. Problem polega na tym iż laptop nie dostaje adresu z dhcp anteny :( u mnie w domu np. mam air grid 27db ustawiony jako router z adresem na sztywno włączone dhcp i włączony nat jak u każdego klienta. W taki sposób u mbr smiga sieć. Lecz z tą antena mam problem pewnie coś w konfuguracji nie tak :(

Janiaking

powysyłaj screeny z jego konfiguracji bo rzeczywiscie coś tam możesz mieć namieszane.

Dankan92

Nie stety mam problem z zalogowaniem się w tej chwili na urządzenie nie będę już o tej godzinie wychodził aby ją restartować. Jak tylko się na nią dostane lub jutro zrobię restart ustawie ją po swojemu i prześlę screeny :) Pozdrawiam.

Oto zdjęcia wstawiłem z imageshack mam nadzieje że się wyświetlą.

antena5.png

antena4.png

antena3.png

antena2.png

antena1.png

Janiaking

DHCP wszędzie powyłączaj ( sprawdź czy naciscniecie CLEAR ci wyczysci dane z samej góry screena ) a IP Operational Mode zmień aby nie było NAT

Wireless Traffic Forwarding --> disabled

Dankan92

Zrobiłem tak jak napisałeś lecz teraz pytanie z kas Moj komp ma dostać adres skoro na antenie jest wyłączone dhcp?

Janiaking

z serwera, jeżeli chcesz zrobić NAT na tym urządzeniu to włącz funkcje WISP lub Client Router . pamietaj o nadaniu innej adresacji niż serwer na LAN

Dankan92

Z serwera nadałem sobie IP i wyłączyłem sobie sprawdzanie mac. i dalej nic brak neta :(