Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

renom

Problem z siecią w laptopie Windows 8 - AR5006EG

Recommended Posts

renom

Witam od jakiegoś czasu mam problem z lapotem i jego kartą sieciową. Objawia się to tym ,że mimo bardzo dobrego sygnału nie działa mi internet w laptopie.

W Inssider obok routera pokazuje mi RSSI 29 i działa ok... Pokój obok około 49... Nie jest to super ale w zupełności powinno wystarczyć do pracy na routerze a tak nie jest...

Karta sieciowa AR5006EG zaistalowane sterowniki : 10.0.0.221

W czym może być problem ?

Janiaking

zapodaj tutaj screen z inSSIDer.

Podaj model laptopa

może antena ci się odpieła od karty w laptopie?

renom

Laptop Toshiba A135 - S4527

Windows 8 PRO 32

Sygnał OK a co chwila wyskakuje mi Ograniczenie łączności :(/>

Router to DLINK 2740B

Jednak na innym laptopie jest OK... Więc myślę ,że jakaś niekompatybilnośc sieciówki z windowsem ?

Janiaking

nie chcę cię narazie zniechęcać ale proponuje przesiadke na Windows 7 dopóki nie dopracują sobie wszystkich aspektów softwerowych .

narazie odinstaluj stary sterownik i zainstaluj ten i daj znać win78-10.0.0.75-whql.zip

renom

Niestety nie działa dalej :(/> Fakt ,że pod win7 wszystko działało a pod win8 nie chce...

Nawet przy samym routerze gdzie mam internet prędkość jest niska 512kb

Janiaking

czyli jak jestes obok routera to wszystko działa a jak w pokoju obok to już nie?

sprawdż czy złącza antenowe sie nie odpieły od karty WLAN .

Windows 8 ma jak narazie małe wsparcie sterowników WiFi więc ja bym sie przesiadł na W7

renom

Właśnei przy samym routerze też kaszanka jest mimo dobrego sygnału i nawet jeśli jest internet to transfer do 512kb... Odinstalowałem ze strony atherosa i windows zainstalował własne z oznaczeniem 3.0.0.130

Janiaking

rozumiem że dalej nic?

jak masz możliwość to wypal sobie na pendrive za pomocą SARDU jakiś systemik ala Puppy Linux . Uruchom system z pendrive i zobacz czy problem dalej występuje

renom

Właśnie wcześniej był windows 7 i wifi działało ok... Terz przy tych sterownikach co podałeś to wyskoczył błąd krytyczny bluescreen :) i przywrócił poprzednie sterowniki... Tylko te nowsze dadzą się zainstalować... A teraz sygnał MAX ma problemy z połączeniem (ograniczone) a nawet jak połączy to prędkość transmisji jest śmiesznie niska... Więc myślę ,że to brak kompatybilności win8 i sieciówki... Średnio mi odpowiada powrót do windows 7 ... Dla mnie win8 jest o wiele szybszy

Janiaking

Dla mnie oba systemy są tak samo szybkie... z tym że osemka ma narazie spore problemy z kompatybilnością z różnymi sprzętami

renom

No a jednak przy tym modelu czas ładowania i zamykania systemu jest znacznie szybszy... Ogólnie radzi sobie o wiele lepiej ze wszystkimi urządzeniami w laptopie...

UDAŁO MI SIĘ NAPRAWIĆ !!!

Za pomocą programu Driver Genius pobrałem najnowsze sterowniki do chipsetu i karty wifi...

Oznaczenie sterowników 10.0.0.222 których nie ma na stronei atherosa...

Wygląda na to ,że internet działa pod nimi stabilnie... Dzięki za rady i sugestie !

volti1

To dziwne, bo ja też mam drobny problem z siecią w laptopie z Win8. Tym razem chodzi o Lenovo Y580. Czasami po prostu umiera mi sieć po uśpieniu laptopa, na szczęście wszystko wraca do normy po restarcie, ale bywa to uciążliwe... Ciekawe, gdzie tkwi problem.

Janiaking

czy używałeś programów typu CClenaer? częsty taki przypadek był po użyciu tego programu i uśpieniu ( np zamknieciu obudowy ) laptopa.

proponuje przejechać komputer programem jv16 ( rejestr ) oraz przeinstalować sterowniki od karty wifi