Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

acmt

Dobra antena do wardrivingu

Recommended Posts

acmt

Witam

Chciałem zakupić tą antenę (Tp-Link TL-ANT2405C). Gdyż dużo osób w sieci i u Was na forum ją poleca, ale nie spełnia ona moich wymagań, gdyż działa tylko na częstotliwościach nie wymagających koncesji (czyli 2400 do 2483,5) a ja chciałem też sprawdzić jaka ilość sieci działa na potencjalnie nielegalnej częstotliwości (gdyż dla kanału 14 wykorzystywana jest częstotliwość 2,484) dla której w Polsce wymagana jest koncesja.

W związku z czym chciałem się zapytać czy waszym zdaniem budowa własnej anteny to dobry pomysł, mam na myśli tą antenę http://www.changpuak.ch/electronics/bi_quad_antenna_designer.php czy polecicie mi inną antenę?

Pozdrawiam

Inwigilator

nawet na standardowej antenie da się sprawdzić czy ktoś pracuje na kanale 14.

acmt

Ale jeśli nie obsługuje danej częstotliwości to? Chodzi tylko o to, że nie połączy się z tym kanałem? Czy jednak o to że nawet go nie będzie widzieć?

Pozdrawiam

Inwigilator

Ale jeśli nie obsługuje danej częstotliwości to? Chodzi tylko o to, że nie połączy się z tym kanałem? Czy jednak o to że nawet go nie będzie widzieć?

Pozdrawiam

w dużym uproszczeniu chodzi o to że antena nie będzie miała deklarowanych parametrów.

Janiaking

tu nie chodzi o samą antenę a o sprzęt na którym trzeba "wymusić" kanał 14 , przynajmniej z tego co mi wiadomo .

Inwigilator się pewnie bardziej orientuje dlatego mogłbyś bardziej rozwinąć :) ?

nawet na standardowej antenie da się sprawdzić czy ktoś pracuje na kanale 14.

mefis1

jak antena działa na 2483.5 mhz, to bedzie i działac na 2484mhz

acmt

Okey, no to spoko a jeśli kupię do tego tego tą kartę http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WN722N#spec to już nie zadziała czy z kartami jest tak samo jak z antena i jeśli działa na 2483,5 to zadziała też dla częstotliwości 2484 ??

Przepraszam, że tak męczę ale to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam

Janiaking

z kartami jest chyba inaczej , czyli tak jak napisałem powyżej, ale mogę się mylić .

acmt

Czyli jeśli karta nie obsługuje tej częstotliwości to lipa - w sensie nie zadziała tak?

A jaka obsługuje taką częstotliwość? bo czytałem trochę o tych kartach i zastanawiałem się między Edimax EW-7318USg a Tp-Link TL-WN722N ale widziałem dużo opinii pozytywnych o Tp-Link'u dlatego też się na niego zdecydowałem. Jednak wybór Edimax mnie nie ratuje bo obie działają w tym samym zakresie częstotliwości.

Chciałbym też żeby współpracowało ona z Rasberry Pi (tutaj lista kart wifi które są sprawdzone http://elinux.org/RP...fiedPeripherals)

Chyba, że to co podaje producent nie będzie miało wpływu na wykrywanie kanału 14 i spokojnie mogę kupić tego Tp-Link'a, nie znam się więc pytam, nie wiem jak specyfikacja techniczna tego sprzętu ma się do rzeczywistości dlatego bardzo proszę o pomoc.

Może ktoś go którąś z tych kart i po prostu powie czy da się wykryć sieć ustawiona na kanał 14 i po sprawie, będzie wszystko wiadomo :)

Pozdrawiam

Janiaking

z tego co mi wiadomo to na WN722N da sie wymusisz prace na 14-tym , ale nie zagłębiałem sie bardziej w ten temat..

pamietaj że kanał 14 jest nielegalną czestotliwośćią w Polsce

acmt

z tego co mi wiadomo to na WN722N da sie wymusisz prace na 14-tym , ale nie zagłębiałem sie bardziej w ten temat..

pamietaj że kanał 14 jest nielegalną czestotliwośćią w Polsce

Właśnie dlatego mi na tym zależy, bo chce sprawdzić ile sieci potencjalnie korzysta z tego nielegalnego pasma.

P.s. jest legalny jeśli masz koncesje, (pisałem o tym w pierwszym poscie ;))

W ogóle dzięki za zainteresowanie tym tematem.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.