Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michaltczew

Acces Point Linksys Wap54G v2, czy wysyła sygnał WiFi

Recommended Posts

michaltczew

Witam. Mam pytanie. Posiadam internet osiedlowy po kablu, czyli jeżeli chcę posurfować podpinam wtyk RJ45 pod laptopa i mam internet. Mogę dostać od kolegi za przysłowiowe piwo Acces Pointa Linksys WAP54G v.2. Tutaj moje pytanie. Czy jeżeli podłączę wtyk RJ45 pod AP i go skonfiguruję będę miał internet po WiFi????

Malleus

Zapytaj dostawce internetu...nie wiemy jakie sa zabezpieczenia sieci i jej konfiguracja - to od niej zalezy czy to bedzie dzialac czy nie.

Janiaking

tak, bedziesz miał internet. najlepiej zeby miał tryb WISP i ewentualnie klonowanie MAC ( jezeli dostawca ma filtrowanie ) bo wtedy sobie zrobisz siec lokalna w mieszkaniu.

michaltczew

Z tego co wiem to mam zabezpieczenie. Kupilem kiedyś nowego laptopa to musiałem iść do operatora i podać mu nowy MAC z naklejki pod laptopem żeby mieć w nim internet. Jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli ten AP będzie działał i będzie siał sygnał to czy mogę go wykożystać na rozdzielenie sygnału na inny budynek oddalony o około 25 metrów (brak przeszkód).Jeżeli tak to co potrzebuję jeszcze dokupić. Załóżmy że tam gdzie będzie AP to jest punkt A a punkt B to drugi budynek. Pozdrawiam

Janiaking

przepraszam wprowadzilem Cie w blad. tryb WISP nie ma tu nic do tego ( chodzi mi o AP Router ) . Jezeli masz zabezpieczenie po MAC to musisz po prostu sklonować MAC Adres ( jezeli ten AP ma taką funkcje) .

Czy jeżeli ten AP będzie działał i będzie siał sygnał to czy mogę go wykożystać na rozdzielenie sygnału na inny budynek oddalony o około 25 metrów (brak przeszkód).Jeżeli tak to co potrzebuję jeszcze dokupić. Załóżmy że tam gdzie będzie AP to jest punkt A a punkt B to drugi budynek.

mozesz ale ty chcesz miec neta w mieszkaniu czy tylko go wysylac do budynku B ?

Jezeli chcesz miec w mieszkaniu to po prostu skonfiguruj ten AP w trybie Router.

Jezeli chcesz wyslac neta do budynku B to musisz sie zaopatrzyc w dwa AP ( jeden do nadawania w budynku A , a drugi do odbierania w budynku B ) no i oczywiscie musisz kupic tez 2 anteny ( najlepiej na taka krotką odległość to http://interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=TetraAnt_2_08_75 )

michaltczew

Dziekuję za odpowiedzi. Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Nie znam się na tym więc chce uzyskac pomoc od forumowiczów. Do punktu A jest doprowadzony net od operatora i tutaj podłączyłbym tego AP i chciałbym mieć net w domu jak i wysłać go do punktu B. Czyli na moje rozumowanie to tak:

W punkcie A daje AP jedna z anten z AP daje Wifi w domu a do drugiego wejscia antenowego dokupuje antenę panelowa wystawiam ja na zewnątrz i kieruje na budynek B. W budynku B dokupuję drugą antenę panelową i podłączam ją do... ???? Czy może to byc ruter bo takowy mogę też dostać od kolegi jest to D-link Dir 600 czy musi to być kolejny Acces Point. Kolego Janiaking chcę mieć net w domu jak i wysyłać go do punktu B.

Janiaking
W punkcie A daje AP jedna z anten z AP daje Wifi w domu a do drugiego wejscia antenowego dokupuje antenę panelowa wystawiam ja na zewnątrz i kieruje na budynek B.

zadko kiedy AP'eki maja dwa wyjscia antenowe , dlatego najlepiej jak bys kupil sobie do domu router ktory bedzie ci dawal net po domu + AP do ktorego podlaczysz antene panelowa i nakierujesz na budynek B

W budynku B dokupuję drugą antenę panelową i podłączam ją do... ????

Do AP

Czy może to byc ruter bo takowy mogę też dostać od kolegi jest to D-link Dir 600 czy musi to być kolejny Acces Point.

Z tego co wiem to on nie posiada trybu AP CLIENT a ty wlasnie taki potrzebujesz.

Podsumowując:

Potrzebujesz router do swojego domu ( polecam najtanszy czyli TP-LINK WR740N) . bedzisz mial na nim neta po kablu jak i po wi-fi w domu

Potrzebujesz 2 AP ( najlepiej TP-LINKA WA5110G ) . jeden w domu A a drugi w domu B

Oraz dwie anteny panelowe ( najlepiej te TetraAnt 8 dbi )

michaltczew

Dziekuje za odpowiedz. Tylko w jakiej kolejnosci to ma iść, chodzi o podłączenie. Punkt A. Internet od operatora------ ruter------ AP , i Punkt B gdzie będę odbierał internet czyli tylko jeden AP. A co do anten to wiem co i jak :-). Pozdrawiam

Janiaking

Ma to iść w takiej kolejnosci:

Dom A:

- router głowny

-do routera podpinasz AP ( ktory bedzie nadawał sygnał do domu B ) oraz do tego AP podlaczona antena.

Dom B:

AP ( w trybie Client) oraz antena podlaczona do tego AP

Konfigurujesz wszystko i śmiga :)

Inwigilator

W punkcie B możesz odebrać sieć kartą USB jeśli AP to zbędny wydatek.

michaltczew

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Jak pozbieram troszkę kaski na zakupy, to napewno się zaś zwrócę do Was o pomoc w konfiguracji. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję.