Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Belliash

Antena dualna

Recommended Posts

Belliash

Witam,

Potrzebuje dookolna antene dualna, pracujaca zarowno dla 2.4GHz jak i 5 GHz. Najlepiej w postaci lamanego "patyka" podlaczana bezposrednio do routera.

Ostatnio sa takie coraz bardziej popularne i dolaczane do nowszych routerow z radiem dwuzakresowym. Ew moze byc takze inna konstrukcja, nawet DIY.

Ostatnio robilem kilka anten do DVB-T oraz HSDPA (na koncie mam 2 biquady i 3 dipole), wiec wykonania anteny wifi takze moglbym sie podjac.

Potrzebuje takie 2 sztuki, do domku jednorodzinnego (2 pietra), do dzielenia internetu. Chwilowo podlaczylem 2 "baty" od starych sieciowek ale zasieg i predkosci sa po prostu marne.

Z gory dziekuje i pozdrawiam!

battery

hej,

takie dwuzakresowe maja maly zysk, nie wiem o jakim myslisz? musisz szukac bo producenci chodzby ci z PL nie maja w ofercie, np elbox, netus, interline wibox nie slyszalem u nich, takze z mti, marsa, senao polkniete juz ;)

Belliash

No wlasnie mam RsPro, wsadzilem ostatnio WNC DNMA-92 i chcialem to jakos wykorzystac...

Zauwazylem ze Asus do najnowszych routerow daje takie anteny, takze TpLink ostatnio zaprezentowal router z podwujnym radiem i uniwersalnymi antenkami.

Tylko nigdzie w sieci, ani zadnym sklepie nie moge znalezc takich antenek, ani zadnego schematu ktory umozliwilby mi zrobienie takiej antenki, nawet jesli mialaby by stac obok i byc podlaczana do routera kablem.

Belliash

http://korpol.pl/ind...z5dbi-podstawka

Nie wypowiem się wnikliwie na temat jakości bo nie używam.

Dzieki, ale tej anteny nie ma juz w zadnym sklepie, a pozatym jej produkcja nie jest kontynuowana z tego co wyczytalem, niestety.

Inwigilator

Dzieki, ale tej anteny nie ma juz w zadnym sklepie, a pozatym jej produkcja nie jest kontynuowana z tego co wyczytalem, niestety.

Nie sprawdzałem dostępności w innych sklepach. Możesz spróbować na allegro, może uda ci się znaleźć patyk od modeli dwu zakresowych.