Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamisiek40

Antena na 1,5 km

Recommended Posts

kamisiek40

Witam wszystkich forumowiczów :)

To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)

Mam drugie mieszkanie oddalone o 1,5 km, moje jest w lekkim dołku i chce wysłac sygnał wifi do drugiego mieszkania w którym narazie fizycznie nie koge miec łaca adsl oraz tam rozprowadzic ten sygnał na domowe wifi. Mam internet po kablu, router tp-link TL-WR340G. Nie jestem do konca ciemy ale nie zagłebiałem sie jeszcze w tematy sieci ;) Prosze o podanie jesli możecie mi sprzetu który bede musiał uzyć najlepiej z linkami do allego bądź innych sklepów:)

Dziękuje i pozdrawiam :)

Janiaking

Z allegro NIE KUPUJ! wejdź sobie na http://www.interprojekt.pl i zainteresuj sie urzadzeniami firmy Ubiquiti. Jest to troche drogi sprzet w porownaniu do innych marek ale za to porządny.

Musisz miec dobra widocznosc na te swoje drugie mieszkanie aby mieć dobre połączenie. Czyli najlepiej mało drzew, budynkow itp (najlepiej to w ogole ale wiadomo ze zadko to jest mozliwe)

jack78

Do tego co mój poprzednik napisał dodam, że jeśli masz idealną widoczność to stosuj urządzenia na 5GHz, np. Nanostation M5, a jeśli masz jakieś przeszkody, to lepiej będzie działać w paśmie 2,4GHz, czyli np. Nanostation M2. Jeśli jest ci za drogo, to wybierająć model LOCO trochę zaoszczędzisz. Są to urządzenia na 150mbps, jeśli nie potrzebujesz takiej wydajności, to możesz się zainteresować sprzętem Nanostation 2 lub Nanostation5, bez literki M. Są jeszcze tańsze, z tym że nie wiem czy nadal produkowane.

Ja ostatnio kupiłem na alledrogo Nanostation 2 za 130zł, a Nanostation 2 LOCO za 120zł z wysyłką.

kamisiek40

Witam was. Dziękuje za odpowiedz :) czyli od swojej strony moge zakupic Nanostation 2 w standardzie 2,4 GHz ale czy 8 dBi wystarczy na lekko ponad kilometr ? a co mam kupic w drugim mieszkaniu zeby sciagnąc ten sygnał i rozprowadzic go przez router? Prosiłbym o pełen schemat co gdzie i jak ;)

jack78

Ja bym się trochę bał na 1,5km dawać tylko 8dBi, sprawdzałem u siebie i 12dBi bez problemów sobie radzi, z tym że przy linku na 2,2 km.

kamisiek40

U mnie jest tak z kilometr i 100 metrów ;) Możesz mi napisac co mam dokładnie kupic od mojej strony i od strony drugiego mieszkania ? :)

jack78

Na oba mieszkania ten sam sprzęt, czyli jeśli się zdecydujesz na Nanostation 2 LOCO, to kupujesz 2 sztuki, jedną konfigurujesz jako AP drugą jako Station i wszystko działa.

kamisiek40

ok dzieki za odpowiedz ;) Nanostation 2 u siebie bede mogł podłaczyc pod ruter przez sieciówkę i w drugim mieszkaniu ruter pod Nanostation 2 i jako repeater sygnału ? mam 2 routery te co pisałem w pierwszym poscie :) on bodajze nie ma takiej funkcji wiec dochodzi koszt rutera ?

jack78

Nanostation ma opcję routera (mimo że ma tylko jeden LAN), więc wystarczą ci zwykłe switche jeśli chcesz kablem ciągnąć po domu, lub APki jeśli chcesz radiowo.

Ale jak masz TP-Linka to szkoda kupować kolejne urządzenia.

W załączniku masz screen z mojego urządzenia, działa jako klient, a za nim jest podpięty jakiś AP Edimaxa i rozsyła na kilka kolejnych urządzeń.

post-22884-0-26875200-1340301131_thumb.png

kamisiek40

ok dzięki ;) będę myślał nad tym i w razie problemów napisze w tym temacie :) Oczywiście pomógł dla was :)

jack78

Powiem ci tak. Mam 2 takie urządzenia w sieci i wydaje mi się że mimo mocniejszej anteny, spisują się słabiej od Nanostation 2.

kamisiek40

Zakupiłem tego tp linka, jak narazie spełnił moje oczekiwania ;)