Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gmotyw

LINK 17 KM

Recommended Posts

gmotyw

Witam,

potrzebuje sobie zrobic link radiowy

Dane:

Dlugos linku: 17km

Z: Miasta

Do: Wioski

Widocznosc: 98,7 %

Ile ma isc: min 10 Mb/s ~ stabilne

Czym to przepchac?

Czekam na podpowiedzi, na pytania odpowiem.

Pozdrawiam

MG

Inwigilator
battery

dobry sprzet zaproponowany, mozna jeszcze Mikrotika + Anteny siatkowe 30 dBi najlepiej dualne + Dbii F50N, ale drozej wyjdzie, ale szybciej i stabilnie, mowa o standardzie 802.11n, ale trzeba jeszcze pobawic sie w konfigurajce

Inwigilator

dobry sprzet zaproponowany, mozna jeszcze Mikrotika + Anteny siatkowe 30 dBi najlepiej dualne + Dbii F50N, ale drozej wyjdzie, ale szybciej i stabilnie, mowa o standardzie 802.11n, ale trzeba jeszcze pobawic sie w konfigurajce

Gridy się nie sprawdzają na takim dystansie. Na taki dystans lepiej zainwestować w coś zintegrowanego z parabolą, lub http://www.cyberbajt.pl/produkt/2395/mars-mawa5530-30dbi.html.

battery

na 17km nie sprawdzaja sie GRIDY? ostatnio na 11-12km GRID 26dBi, i jeden chain i latalo spokojnie powyzej 100Mbps FD :) oczywiscie standard 802.11n

Inwigilator

na 17km nie sprawdzaja sie GRIDY? ostatnio na 11-12km GRID 26dBi, i jeden chain i latalo spokojnie powyzej 100Mbps FD :) oczywiscie standard 802.11n

Powieś sobie grida i parabole na takim dystansie i porównaj sygnały. Już to tyle razy to przerabiałem że zdania nie zmienię. A z jakim sygnałem spina ci się ten link na 12km ?

battery

nie pamietam, cos ponizej -70, tam latalo okolo 100Mbps, parabola bedzie lepiej, tak samo panel, ale zalezy duzo od jakosci sygnalu, w standardzie "n" wazny jest poziom sygnalu, jezeli jest dobry mozna duze przepustowosci uzyskac,

Inwigilator

nie pamietam, cos ponizej -70, tam latalo okolo 100Mbps, parabola bedzie lepiej, tak samo panel, ale zalezy duzo od jakosci sygnalu, w standardzie "n" wazny jest poziom sygnalu, jezeli jest dobry mozna duze przepustowosci uzyskac,

Ja na taką odległość instaluje jurki i zapominam o linku. Miałem kilka gridów w sieci, ale wszystkie wymieniłem na dishe. Jest jeden na 2,4 ale to specyficzny link, i wole go nie ruszać :)

Inwigilator

Dishe od UB na niszy zakres pasama, od CB na wyższy.

battery

bylo robione na siatkach 26.5dBi 11km, MARSach 25dBi(7-8km), oraz na WiBoxach (2km)